Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

..Nejrychlejší kolektivní hra na sv ě t ě... HHra se hraje na led ě. MMax. rozm ě r h ř išt ě je 61 x 30m, min. je 56 x 26m PPovinný po č et je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "..Nejrychlejší kolektivní hra na sv ě t ě... HHra se hraje na led ě. MMax. rozm ě r h ř išt ě je 61 x 30m, min. je 56 x 26m PPovinný po č et je."— Transkript prezentace:

1 ..Nejrychlejší kolektivní hra na sv ě t ě..

2 HHra se hraje na led ě. MMax. rozm ě r h ř išt ě je 61 x 30m, min. je 56 x 26m PPovinný po č et je 10 hrá čů + 2 branká ř i D ě lí se na t ř i úto č níky a dva obránce. VVšichni hrá č i mají hole nebo tzv. hokejky HHra je rozd ě lena do t ř í t ř etin po 20 minutách. Celkem tedy 60min č istého č asu.

3 HHra je rozší ř ená po celém sv ě t ě PP ř edevším v USA, Kanad ě, Rusku a celé Evrop ě SSport se rozší ř il do sv ě ta z Kanady, odkud vznikl

4 Hokej vznikl v Kanad ě, odtud se rozší ř il do celého sv ě ta.V USA mají tzv. NHL, co ž znamená Nation Hockey Legue, nebo-li v p ř ekladu mezinárodní hokejová liga, která je nejznám ě jší na sv ě t ě. Hrá č i jsou zde r ů zných národností, nebo ť jsou sem draftováni, tedy pokud podepíší hrá č i smlouvu.Tato sout ěž se rozd ě luje na východní a západní konferenci.

5 Rusko je jedna z nejv ě tších hokejových velmocí sv ě ta.V Rusku se hraje hokej u ž od dob SSSR, nebo-li Svazu sov ě tských socialistických republik. V tomto stát ě je tzv. KHL, v p ř ekladu vyšší hokejová liga.

6 V Evrop ě se hokej hraje p ř edevším ve Švédsku, Finsku, Č eské republice, Slovensku, Švýcarsku, N ě mecku a č ásti Ruska. Tyto státy se č astokrát dostaly do finálových zápas ů anebo se alespo ň do této hokejové sout ěž e dostaly (N ě mecko).

7  Hokej se hraje s pevným gumovým kotou č em, zvaným puk  Je plno hokejových turnaj ů nap ř.  M.Sv ě ta  M. Evropy  Euro Hockey Tour  Karjala cup  Channel one cup

8  Č R - Jaromír Jágr ->Výhrál MS, které se hrálo v japonském Naganu a také vyhrál plno ostatních sout ěž í.  Rusko - Jevgenij Malkin ->Vyhrál mnoho sout ěž í a v roce 2009 se stal nejproduktivn ě jším hrá č em NHL

9 Sydney Crozby Kanada 24 let

10  Vytvo ř il: Pavel Brabec, VIII.A  Rok: 2011/2012  Pou ž ité zdroje: wikipedie a vlastní poznatky a znalosti.


Stáhnout ppt "..Nejrychlejší kolektivní hra na sv ě t ě... HHra se hraje na led ě. MMax. rozm ě r h ř išt ě je 61 x 30m, min. je 56 x 26m PPovinný po č et je."

Podobné prezentace


Reklamy Google