Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypracoval: Jakub Ševčík Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování: 1.11.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypracoval: Jakub Ševčík Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování: 1.11."— Transkript prezentace:

1 Vypracoval: Jakub Ševčík Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování: 1.11. 2014

2 Extrémní prostředí Na Zemi existuje mnoho prostředí ve kterých bychom za žádných okolností nehledaly jak zvířata tak i rostliny. Přeci jenom na různých částech Země tyto organismy fungují. Mezi prostředími, kde se dosud člověk nezabydlel jsou: Antarktida, Arktida, hlubiny oceánů, pouště

3 Antarktida + Arktida Toto prostředí je trvale zasněžené a zamrzlé, ale i tady můžeme nalézt organismy. Na povrchu Antarktidy přežívají zejména tučňáci, tuleni a rypouši. Ve vodě jsou to zejména velryby. Na Arktidě jsou to zejména lední medvědi a tuleni. Všichni tito živočichově jsou přizpůsobení velmi nízkým teplotám a lovení jiných živočichů ve vodě.

4 Oceány V oceánech též žije hodně živočichu, ale málo kteří jsou přizpůsobeni na život v extrémních hloubkách. Největší dosud nalezená hloubka se vyskytuje v Mariánském příkopu, který se nachází v Tichém oceánu. Dosud nebylo objasněno, kteří živočichové se tam vyskytují, ale podle odhadů by se zde měly vyskytovat drobné rybky bez zrakového vjemu, plankton a různé bakterie.

5 Pouště Jak je známo pouště jsou velmi suché a teplé oblasti. I přes tento problém se přeneslo velmi hodně organismů. Živočichové žijící v poušti: štíři, velbloudi, fenci, surikaty, hadi a jiné. Mezi rostliny patří zejména různé druhy kaktusů, pouštní běžec, palmy a další. Všechny organismy žijící v poušti umí velmi dobře hospodařit s vodou.

6 Děkuji za pozornost

7 Odkazy: http://www.stoplusjednicka.cz/horko-vetrno-pusto-prazdno-zajimave-pouste-sveta http://zahranicni.ihned.cz/c1-59693580-antarktida-led-roztavani-oteplovani http://cz.forwallpaper.com/wallpaper/wallpaper-beaches-ocean-tahiti-papel-677433.html http://www.novinky.cz/veda-skoly/240883-cesti-vedci-zamiri-na-spicberky-mezi-ledni- medvedy.html http://cz.forwallpaper.com/wallpaper/minimalism-underwater-bubbles-water-drop-drop- ocean-sea-236765.html http://www.forbook.cz/samolepka-na-notebook/poust/#samolepka


Stáhnout ppt "Vypracoval: Jakub Ševčík Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování: 1.11."

Podobné prezentace


Reklamy Google