Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Tropický pás 5. ročník

2 Tropický pás rozprostírá se kolem rovníku je to nejteplejší oblast na Zemi na rovníku je den i noc po celý rok stejně dlouhá Tropický pás

3 Vlivem odlišných teplot a odlišného množství srážek najdeme v tropickém pásmu tři druhy krajiny. tropické deštné lesy savanypoště

4 Tropické deštné lesy Zelené rostliny, které zde rostou, vytvářejí většinu kyslíku pro celou naši Zemi = „PLÍCE ZEMĚ“

5 V tropických deštných lesích jsou celoročně vysoké teploty a velké množství srážek. Budete si zde připadat jako ve skleníku – je zde velmi teplo a vlhko (skoro stále prší). Rostliny zde bujně rostou, žije zde neobyčejně pestrý svět zvířat.

6 Příklady rostlin tropického deštného lesa palmy kaučukovník

7 kávovník kakaovník

8 banánovník ananasovník

9 orchideje

10 Příklady živočichů tropického deštného lesa gorila

11 papoušci

12 leguán Stromové žáby

13 hadi krokodýl

14 Tygr (Asie) Jaguár (Amerika)

15 SAVANY Rozlehlé pastviny porostlé vysokými travinami, ojediněle i stromy a křovinami. V savanách se pravidelně střídá období dešťů s obdobím sucha.

16 Rostliny savany Podzemnice olejná bavlník

17 Živočichové savany zebry slon

18 antilopy žirafy

19 nosorožec Prase bradavičnaté

20 lev gepard

21 hyena sup

22 POUŠTĚ Pouště jsou velmi suché a velmi horké oblasti naší planety. Rostlina zde téměř nerostou a žijí zde pouze živočichové, kteří vydrží dlouho bez vody a zároveň jsou schopní se vyrovnat obrovským výkyvům teplot (den 58°C, noc u bodu mrazu) Pouště jsou velmi málo osídlené, lidé zde žijí jen v blízkosti zdrojů vody – oázy.

23 Rostlina pouště kaktusy

24 tučnolisté rostliny

25 baobab

26 Živočichové pouště Velbloud Pouštní liška

27 surikata fenek

28 štír saranče

29 stepokur pouštní plazi a pavouci

30 Tropický pás – přírodověda – 5. ročník Použitý software: držitel licence – ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p. Tř. Windows XP Professional PowerPoint Přírodověda – Mgr. Helena Holovská, Ing. Antonín Rükl – Alter Přírodověda – Jiří Matyášek, Věra Štiková – Nová škola Přírodověda – Jarmilá Mladá, Ladislav Podrožek – SPN Přírodověda – Danuše Kvasničková, Jiří Froněk – Fortuna Obrázky z internetu Autor: Mgr. Iva Hořejší ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p. Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google