Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Život v různých podnebných pásech.  Tropický pás se rozprostírá okolo rovníku. Je to nejteplejší oblast na Zemi. Tropický pás má tři druhy krajiny: Tropické.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Život v různých podnebných pásech.  Tropický pás se rozprostírá okolo rovníku. Je to nejteplejší oblast na Zemi. Tropický pás má tři druhy krajiny: Tropické."— Transkript prezentace:

1 Život v různých podnebných pásech

2  Tropický pás se rozprostírá okolo rovníku. Je to nejteplejší oblast na Zemi. Tropický pás má tři druhy krajiny: Tropické deštné lesy. Savany. Pouště.  Příklady rostlin a živočichů tropického deštného lesa.  Rostliny – Palmy, vzácná dřeva, kaučukovník, kávovník, kokosovník, banánov-  banánovník, ananas, orchideje, liány.  Živočichové – opice, krokodýl, papoušek, leguán, stromové žáby, hadi, tygr  (v Asii), jaguár (v Americe).

3  Mezi tropickým a mírnými pásy, jsou velmi příznivé podmínky pro zemědělství.  PŘÍKLADY ROSTLIN A ŽIVOČICHŮ ŽIJÍCÍCH V SUBTROPICKÉM PÁSU  Rostliny-fíkovník, levandule, rozmarýn, olivovník, Mandloň, citrusy, pomeranče, mandarinky, grapefruit, hrozny, ořešák valašský s ořechy.  Živočichové-daněk, ovce, muflon, šakal, plazi, klokan (v Austrálii) hmyz, z ptáků racek.

4  Mírný pás se rozkládá na severní polokouli. Střídají se čtyři roční období: jaro, léto podzim, zima. Mírný pás má tři druhy krajiny: stepi, listnaté a smíšené lesy, jehličnaté lesy (tajga).  PŘÍKLADY ROSTLIN A ŽIVOČICHŮ ŽIJÍCÍ V OBLASTI LISTNATÝCH A SMÍŠENÝCH LESŮ  Rostliny-převážně zde rostou opadavé stromy: duby, buky, břízy, javory.  Živočichové-jelen, srnec, liška, lasička, prase divoké, hlodavci, různé druhy ptáků.

5  Polární pás se rozkládají v nejsevernější polokoule a v nejjižnější části jižní polokoule.  PŘÍKLADY ROSTLIN A ŽIVOČICHŮ ŽIJÍCÍCH V POLÁRNÍM PÁSU  Rostliny-mechy, lišejníky, zakrslé dřeviny (např. břízy a vrby).  Živočichové-medvěd lední, tuleň, mrož, tučňák, v tundrách sob, liška polární, sovice sněžná.


Stáhnout ppt "Život v různých podnebných pásech.  Tropický pás se rozprostírá okolo rovníku. Je to nejteplejší oblast na Zemi. Tropický pás má tři druhy krajiny: Tropické."

Podobné prezentace


Reklamy Google