Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Polární pásy se rozkládají na nejsevernější části severní polokoule - což je Arktida a nejjižnější části jižní polokoule - což je Antartktida.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Polární pásy se rozkládají na nejsevernější části severní polokoule - což je Arktida a nejjižnější části jižní polokoule - což je Antartktida."— Transkript prezentace:

1

2 Polární pásy se rozkládají na nejsevernější části severní polokoule - což je Arktida a nejjižnější části jižní polokoule - což je Antartktida

3 Zajímavosti Je tam minimum srážek Půl roku trvá polární den a dalšího půl roku je polární noc Vlivem dopadajících slunečních paprsků pod různým úhlem je v Arktidě polární noc, když je v Antarktidě polární den a naopak

4 Podnebí Je velmi studené Většina krajiny je po celý rok pokryta ledem

5 Arktida je tam obrovské množství sladké vody v podobě ledu. v místech, kde mírný pás přechází v severní ledový se táhne tundra. tundra je rostlinné společenství,kde rostou traviny,mechy,lišejníky a zakrslé dřeviny.

6 V Arktidě žijí: lední medvědi, vlci, sobi, lišky polární, pižmoni a zajíci běláci,mroži, …

7 Antarktida je pátým největším kontinentem rozkládá se kolem jižního pólu rostou zde mechy a lišejníky,

8 V Antarktidě žijí : tučňáci lachtani tuleni rypouši

9 KONEC REFERÁTU


Stáhnout ppt "Polární pásy se rozkládají na nejsevernější části severní polokoule - což je Arktida a nejjižnější části jižní polokoule - což je Antartktida."

Podobné prezentace


Reklamy Google