Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad polohy subtropického pásu, podnebí, rostlin, zvířat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad polohy subtropického pásu, podnebí, rostlin, zvířat."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad polohy subtropického pásu, podnebí, rostlin, zvířat. Po zhlédnutí prezentace žák vypracuje jednoduchý test. Na základě vizuální pomoci pojmenovává rostliny a živočichy subtropického pásu. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žák zkoumá základní společenstva různých podnebných pásů, zdůvodní podstatné vzájemné vztahy mezi organizmy a nachází shody a rozdíly v přizpůsobení organizmů prostředí. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 5.ročník Autor PhDr. Bohumila Fillová Datum vzniku 1.10.2012 Vzdělávací oblast Člověk a jeho svět Subtropický pás Přírodověda, 5.ročník VY_32_INOVACE_402, 21. sada, Přírodověda

2 SUBTROPICKÝ PÁS Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

3  tvoří přechod mezi tropickým a mírným pásem  mezi dnem a nocí jen mírné rozdíly teplot  zimy – krátké, teplé, vlhké  léta –dlouhá, velmi teplá, suchá Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

4 ROSTLINY  stromy – cedry, cypřiše, pinie  keře – vavřín, myrta, levandule  užitkové rostliny: olivovník, mandloň, vinná réva, ořešák vlašský, citrusy ( citrony, pomeranče, mandarinky) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

5 ZVÍŘATA daňci, ovce, mufloni, šakal, klokan (Austrálie) plazi, hmyz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

6 pomerančovník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

7 různé druhy palem Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

8 Cykas zavinutý Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

9 Palma butia Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

10 borovice pinie Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

11

12 Buganvilea ( popínavá rostlina) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

13 oleandr Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

14 ibišek Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

15 TEST: 1. Léto v subtropickém pásu je: a) krátké a suché b) dlouhé, suché a velmi teplé c) dlouhé, velmi teplé a deštivé Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

16 2. Zima v subtropickém pásu je: a) dlouhá, teplá, vlhká b) krátká, studená, vlhká c) krátká, teplá, vlhká Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

17 3.Typické užitkové rostliny subtropů jsou: a) citrusy, olivovníky, mandloně b) jabloně a hrušně c) brambor lilek, řepa cukrová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

18 4. Volně žijící zvířata v subtropech: a) zajíc bělák, liška obecná b) daněk, muflon, šakal, klokan (Austrálie) c) srnec obecný, jelen Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

19 Použitá literatura: prom. biol. KOHLOVÁ, H. CSc. a kolektiv. Život na Zemi. Rozmanitost přírody. 2.vyd. Všeň : Alter, 2011. ISBN 978-80-7245-162-3. s.16 Fotografický materiál – soukromý archiv Bohumily Fillové Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad polohy subtropického pásu, podnebí, rostlin, zvířat."

Podobné prezentace


Reklamy Google