Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Evropa – vegetace 5. ročník

2 Rostliny a živočichové ► ► Rozdílnosti v podnebí v Evropě ovlivňují rozmístění živočichů a rostlin do vegetačních pásů. ► ► V dané oblasti se vyskytují jen ti živočichové nebo rostliny, kterým dané podmínky vyhovují.

3 Polární pás Subtropický pás Podnebí Mírný pás

4 Subtropický pás ► ► Oblast stálezelených stromů a nízkých většinou trnitých křovin. ► ► Pěstují se zde citrony, pomoranče, olivy, fíky, vinná réva, tabák, broskve, rajčata atd. ► ► Chovají se zde především ovce, kozy a skot ► ► Žije zde mnoho druhů hmyzu a ptactva

5

6

7

8 Mírný pás 1. Stepi ► ► Vlivem nedostatku srážek je les nahrazen suchomilnými trávami. ► ► Většina travnatých stepí je přeměněna v pole (pěstování obilí)

9 2. Listnaté a smíšené lesy ► ► Listnaté lesy tvoří převážně buky, duby, břízy a javory ► ► Živočichové – srnec, jelen, liška, hlodavci ….

10 3. Jehličnaté lesy ► ► Rozsáhlé jehličnaté lesy = tajga ► ► Rostou zde smrky, borovice, jedle a modříny ► ► Lesy bohaté na zvěř – medvědi, vlci, jeleni a rys

11 Studený polární pás ► ► Tundra je oblast, kde se vlivem podnebí nedaří stromům. Rostou zde zakrslé stromy, mechy a lišejníky.

12

13 Evropa – vegetace – vlastivěda 5. ročník ZŠ Použitý software: držitel licence – ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p. Tř. Windows XP Professional PowerPoint Vlastivěda – M. Bloudková a kol. – SPN Vlastivěda – prof. PhDr. P. Chalupa, CSc., Mgr Věra Štiková – Nová škola Vlastivěda – M. Hronek – Prodos Obrázky z internetu Autor: Mgr. Iva Hořejší ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p. Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google