Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šablona: V/II DUM 71 Období: červen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace V prezentaci žáci získají informace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šablona: V/II DUM 71 Období: červen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace V prezentaci žáci získají informace."— Transkript prezentace:

1

2 Šablona: V/II DUM 71 Období: červen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace V prezentaci žáci získají informace o rozmanitosti druhů živočichů, kteří žijí v různých oblastech naší země, kde se zvířata co nejlépe přizpůsobila svému prostředí.

3 Vlivem podnebí v různých částech světa najdeme odlišné druhy rostlin a živočichů. Od hlubokých moří po vysoké hory, v půdě i ve vzduchu, od pouště až po deštný prales - všude na Zemi se zvířata co nejlépe přizpůsobila svému prostředí. Polární podnebí V polárním podnebí je po celý rok teplota pod bodem mrazu. V polárním moři žije hodně tučňáků, tuleňů, ryb i velryb. Vorvaň obrovský

4 Tuleň grónský Tučňák

5 Tučňáci bez problémů snášejí extrémní chlad, jsou dobře chráněni - mají až 3 cm silnou tukovou vrstvu. Liška polární V zimě jí sněhobílá srst slouží jako dokonalé ochranné zbarvení. V létě srst zhnědne nebo zšedne, aby se liška snáze skryla mezi kameny a rostlinami.

6 Medvěd lední Dokážou vyšplhat na téměř kolmé kry a dovedou přeskočit až čtyřmetrové díry v ledu. Jsou to také velmi zdatní plavci, nejlepší ze všech medvědů. Plavou rychlostí okolo 10 km/h. Umí se také potápět, pod vodou vydrží až dvě minuty.

7 Sob polární Mrož lední

8 Tropický deštný prales Teplo a největší vlhko bývá v oblastech deštných pralesů. Žije zde nejvíce druhů rostlin a zvířat na světě. Gorila horská

9 Ara arakanga Anakonda žlutá

10 Tukan krátkozobý Leguán zelený

11 Levhart obláčkový Tygr indický (sumaretský)

12 Savany Jsou to travnaté krajiny, které navazují na deštné pralesy a přecházejí do pouště. Býložravci: Antilopa losí

13 Zebra stepní Gazela

14 Žirafa

15 Slon africký Je největší suchozemský savec, váží až 6 tun.

16 Masožravci: Lev africký Gepard štíhlý

17 Hyena skvrnitá

18 Ptáci: Pštros dvouprstý Marabu africký

19 Pouště Pouště jsou místa, kde je vlhkost velmi nízká, je zde suché a teplé podnebí. Teploty tady dosahují až 50°C. Nerostou zde skoro žádné rostliny. Živočichové žijící v pouštích: Fenek berberský Velbloud jednohrbý

20 Zmije pouštní

21 Sběrač rosný

22 Mírné podnebné pásmo Naše ČR leží v mírném pásmu. Živočichové: Rys ostrovid Výr velký

23 Čáp bílý Medvěd hnědý

24 Bobr evropský Roháč obecný

25 Strakapoud velký Otakárek fenyklový

26 Někteří naši savci přečkávají zimu v zimním spánku. Zvířata by totiž byla ohrožena nízkými venkovními teplotami. Veverka Ježek

27 Jezevec lesní Medvěd

28 Živočichové, kteří si hledají potravu v zimě: Liška obecná Jelen lesní

29 Zajíc polní Divoké prase

30 Vlk

31 Zdroje - obrázky: www.google.cz www.wildafrica.cz


Stáhnout ppt "Šablona: V/II DUM 71 Období: červen 2012 Předmět: Prvouka Ročník: 3 Autor: Mgr. Adriana Benšová Metodický list/Anotace V prezentaci žáci získají informace."

Podobné prezentace


Reklamy Google