Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Veronika Rozehnalová a Kristýna Kořínková.  Pouště jsou suché a převážně písčité oblasti, které jsou neúrodné.  Charakteristický znak – málo vegetace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Veronika Rozehnalová a Kristýna Kořínková.  Pouště jsou suché a převážně písčité oblasti, které jsou neúrodné.  Charakteristický znak – málo vegetace."— Transkript prezentace:

1 Veronika Rozehnalová a Kristýna Kořínková

2  Pouště jsou suché a převážně písčité oblasti, které jsou neúrodné.  Charakteristický znak – málo vegetace.  Příkladem je poušť Gobi nebo Sahara.  Poušť může být kamenitá nebo písčitá.  Polopouště se nacházejí v přechodu mezi pouští a savanou.

3  Typická rostlina pouští je kaktus.  Širší vegetaci můžeme pozorovat v blízkosti oáz a vody.  Oáza – místo v poušti – jezírko obklopené vegetací.  V přívalu srážek jednou do roka, může se udržet vegetace i 1 měsíc.

4

5  Aby zde mohli přežít musela si vypěstovat svůj organismus a přizpůsobit se prostředí.  Mezi typická zvířata patří : Fenek, pískomil, druhy antilop, velbloudi, hadi atd….  Není jich mnoho, ale i tak jsou zajímavý.

6  Je to nejmenší liška na světě.  Má vzhledem k tělu největší uši ze všech šelem.  Váží průměrně 0,8kg měří až 50cm.  Jejich ocas tvoří 60% délky jeho těla.

7

8  Jde snadno poznat od ostatních hadů, kvůli rohům na hlavě.  Je to jeden s nejjedovatějších hadů pouště.  Průměrně dorůstá délky 30 – 60cm.  Její charakteristický pochyb je lezení do stany.

9

10  Je to čilé zvíře podobné myši.  Měří asi 10cm a váží 60 – 110g.  Má malé oči, krátké přední nohy, ale zadními se odrazuje ke skoku, a proto jsou hodně silné.  Mohou mít barvu od bílé až po sytě pískovou až šedou.

11

12

13 Zdroje: http://www.google.cz/obrázkyhttp://www.google.cz/obrázky http://www.wikipedie.cz/


Stáhnout ppt "Veronika Rozehnalová a Kristýna Kořínková.  Pouště jsou suché a převážně písčité oblasti, které jsou neúrodné.  Charakteristický znak – málo vegetace."

Podobné prezentace


Reklamy Google