Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Historie Už staří Římané chovali divoké králíky v tzv. leporáriích a jejich maso považovali za pochoutku. Od druhé poloviny 16. století pak známe první.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Historie Už staří Římané chovali divoké králíky v tzv. leporáriích a jejich maso považovali za pochoutku. Od druhé poloviny 16. století pak známe první."— Transkript prezentace:

1

2 Historie Už staří Římané chovali divoké králíky v tzv. leporáriích a jejich maso považovali za pochoutku. Od druhé poloviny 16. století pak známe první barevná a masná plemena, ke skutečnému rozvoji chovatelství došlo v Anglii. V 17. století se chov zaměřoval hlavně na králíky chované pro kožešinu, od 19. století se středem pozornosti stala masná produkce. Dnes je uznáváno asi 100 plemen králíků (65 základních, zbytek jsou rexové a zakrsklá plemena). Rychlost Zajímavostí může být, že králík domácí se údajně dokáže pohybovat rychlostí 56 km/h.

3 Králíci jsou domácím zvířetem, které lze poměrně snadno chovat v malochovech pro maso, bílé králičí maso obsahuje v porovnání s ostatními domácími zvířaty nejméně cholesterolu. Zakrslá plemena jsou pak oblíbeným zvířetem chovaným jako společníci, hlavně v městských bytech.

4 Anglický beran Zakrslý beran Angora Anglický beran Belgický obr albín

5 Zavalité tělo, krátké, bez zřetelného krku. Středně dlouhé velmi silné nohy. Hlava je výrazně široká se svěšenýma ušima. Rozpětí uší je 22 - 28 cm, u kořene s velkými hrbolky, tzv. korunky.

6 Délka těla okolo 50 cm, rozpětí uší je 62 cm a více, šířka uší až 14 cm, otvory uší jsou obráceny dopředu. Silné krátké nohy. Barvy srsti a očí dle konkrétního druhu. Genotypy odpovídají příslušným barevným rázům, jsou povolené všechny jednobarevné barevné rázy plemen králíků a strakáči s plášťovou kresbou.

7 Délka těla je 65 cm a více, délka uší cca 19 cm. Hlava i tělo mohutné, silná kostra, masité uši, silné nohy, krk mírně viditelný. Srst bílé barvy, světle červené oči. V osmém měsíci má až 6,5Kg!

8 http://www.ifauna.cz/kralici/forum/r/detail/711246/belgicky-obr-albin http://www.barany.sk/pages/vzornik-plemien.php http://www.kralici.cz/ http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1l%C3%ADk_dom%C3%A1c%C3 %AD http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1l%C3%ADk_dom%C3%A1c%C3 %AD

9


Stáhnout ppt "Historie Už staří Římané chovali divoké králíky v tzv. leporáriích a jejich maso považovali za pochoutku. Od druhé poloviny 16. století pak známe první."

Podobné prezentace


Reklamy Google