Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kristýna Mašková.  Zvláštností toho plemene je, že když ragdolla vezmete do náruče, zcela se uvolní jako tzv. hadrová panenka. Podle této vlastnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kristýna Mašková.  Zvláštností toho plemene je, že když ragdolla vezmete do náruče, zcela se uvolní jako tzv. hadrová panenka. Podle této vlastnosti."— Transkript prezentace:

1 Kristýna Mašková

2  Zvláštností toho plemene je, že když ragdolla vezmete do náruče, zcela se uvolní jako tzv. hadrová panenka. Podle této vlastnosti dostalo toto výjimečné plemeno i svůj zvláštní název.

3  přítulný mazlíček i kvalitní chovná kočka báječné povahy  nemá rád samotu  je velice snášenlivý a společenský  velmi hravý, zvědavý a nápaditý  strašně rád se mazlí  sleduje svého páníčka na každém kroku  rád aportuje různé předměty  kouzelný zjev s fantastickýma modrýma očima  miluje lidi a hlavně děti  velmi trpělivá kočka  v případě ohrožení se raději stáhne do ústraní, než aby použila své drápky a zuby  nenáročná péče

4  Ragdoll se vyskytuje ve 3 typech  colorpoint  mitted  bicolor

5  Odznaky - uši, maska, nohy a ocas mají být dobře vybarvené a ladit s barvou těla. Hruď, břicho a náprsenka jsou světlé. Lehké stínování na těle a břichu (břišní flek - povolen). Colorpoint nesmí mít žádný bílý flek. Nos a polštářky tlapek musí být tmavé jako barva odznaků

6  Stejné znaky jako u colorpoint. Na tlapkách bílé ponožky. Přední ponožky kratší, zadní delší až po patu. Bílý pruh od brady až ke kořeni ocasu. Polštářky na tlapkách - růžové. Atraktivní je bílé zrcadélko na nose. Nesmí být tmavé fleky na ponožkách

7  Tmavé zbarvení uší, zad, ocasu a masky, na které musí být dobře ohraničené bílé,,V". Bílý flek na zádech je povolen. Nohy a břicho bílé, bez tmavých fleků. Na uších a ocase nesmí být žádný bílý flek. Nos a polštářky tlapek musí být růžové

8

9  Hlava- forma - střední velikost, modifikovaná klínová forma s rovně působící plochou mezi ušima.  Nos- měl by vykazovat v horní třetině lehký oblouk.  Tvář- tváře jsou dobře utvořené, sužující se v dobře vyvinutou bradu a zaoblenou tlamičku.  Uši- Střední velikosti se širokou základnou, zaoblenými vrcholky, široce posazené na hlavě a mírně nakloněné dopředu.

10  Oči- Velké a oválné, vnější koutek oka by měl vytvářet přímou linii s posazením ucha. Barva modrá, čím intenzivnější, tím lepší vzhledem k barvě těla.  Krk- Krátký a silný.  Tělo- Dlouhé se střední stavbou kostí, svalnaté. Hruď široká a dobře vytvořená, zadní část je svalnatá a těžká. Dospělá kočka má být v ramenou tak široká, jako v zadní části.  Nohy- Středně dlouhé se střední stavbou kostí. Zadní nohy jsou mírně vyšší, čím jde linie těla v zadní části nahoru.

11  Ocas- dlouhý, při kořeni středně silný, ke konci zužující se proporciálně k tělu. Dobře osrstěný, huňatý.  Srst- Střední délka, hustá, měkká a hedvábná struktura. Na těle přilehlá, při pohybu se láme. Srst na krku je nejdelší a lemuje vnější okraj tváře, čímž vzniká dojem náprsenky. V tváři je srst krátká a postupně přechází na konci hlavy přes hrudník v srst delší. Na bocích, břichu a zadní části těla je polodlouhá až dlouhá, na předních nohách je krátká až polodlouhá.

12  kočky jsou zjevně menší než kocouři  kocouří výraz se upřednostňuje  vývin je pomalý (až 4 roky)

13


Stáhnout ppt "Kristýna Mašková.  Zvláštností toho plemene je, že když ragdolla vezmete do náruče, zcela se uvolní jako tzv. hadrová panenka. Podle této vlastnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google