Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Původní severské krátkoocasé plemeno ze skupiny vřesových ovcí. Snahou chovatelů je uchovat plemeno v původní formě. Pro berany jsou typické velké šnekovitě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Původní severské krátkoocasé plemeno ze skupiny vřesových ovcí. Snahou chovatelů je uchovat plemeno v původní formě. Pro berany jsou typické velké šnekovitě."— Transkript prezentace:

1

2 Původní severské krátkoocasé plemeno ze skupiny vřesových ovcí. Snahou chovatelů je uchovat plemeno v původní formě. Pro berany jsou typické velké šnekovitě zahnuté rohy, bahnice jsou bezrohé. Živá hmotnost beranů 35-50 kg, bahnic 25-40 kg. Vlna typická pro toto plemeno je složena z dlouhých jemných vlnovlasů a krátkých pesíků. Barvy jsou bílá, hnědá, černá a šedá. Bílé Skuddes mají malé pigmentové skvrny na hlavě. Jehňata mají rezavé značení na šíji a nohou. Toto zbarvení v dospělosti zmizí. Plemeno je ceněno pro kvalitu masa. Jehňata se rodí v každém ročním období. Lze úspěšně docílit 3 bahnění během 2 let. V současnosti je cca 1000 zvířat v Německu, 150 zvířat v Rakousku a 250 zvířat ve Švýcarsku. Do KU v ČR zapojeno 63 ks čistokrevných zvířat v 1 stádu. © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

3

4

5

6

7

8

9

10 http://www.youtube.com/watch?v=40czEZG15ts&list=PLF7D5E5B931FC72AD http://www.youtube.com/watch?v=KkF-91RL0GI&list=PLF7D5E5B931FC72AD Prezentace byla vytvořena v rámci řešení projektu FRVŠ 237/2013/G4 © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze


Stáhnout ppt "Původní severské krátkoocasé plemeno ze skupiny vřesových ovcí. Snahou chovatelů je uchovat plemeno v původní formě. Pro berany jsou typické velké šnekovitě."

Podobné prezentace


Reklamy Google