Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Srstnaté místní západoafrické zakrslé plemeno, odolné proti tripanozomě. Ovce jsou vhodné zejména pro oplocené pastviny, zahrady, hojně chovány v zoologických.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Srstnaté místní západoafrické zakrslé plemeno, odolné proti tripanozomě. Ovce jsou vhodné zejména pro oplocené pastviny, zahrady, hojně chovány v zoologických."— Transkript prezentace:

1

2 Srstnaté místní západoafrické zakrslé plemeno, odolné proti tripanozomě. Ovce jsou vhodné zejména pro oplocené pastviny, zahrady, hojně chovány v zoologických zahradách. Hnědé srnčí zbarvení, mírně klabonosá hlava má světlejší obličejovou část a malé uši. Rohatí berani mají na krku hřívu, bahnice jsou bezrohé. Břicho, krk a končetiny strakaté nebo černé. Srst vyrovnaná a lesklá, sortiment E-F (nad 40 mm). Berani rohatí s charakteristickou hřívou, bahnice bezrohé. Živá hmotnost bahnic 30-35 kg, beranů 35-40 kg, kohoutková výška 55-60 cm. Ovce se bahní dvakrát ročně, jsou vzornými matkami a jehňata jsou velmi životaschopná. Plodnost v podmínkách ČR 174%. Chovný materiál v ČR pocházel původně ze zoologických zahrad, v roce 2003 dovoz plemenných zvířat z Německa. V současnosti v KU 73 ks bahnic. © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

3

4

5

6

7

8

9

10 http://www.youtube.com/watch?v=jgsYSIKR7dM http://www.youtube.com/watch?v=KFi805xlIsc http://www.youtube.com/watch?v=dwSArxFXcuU Prezentace byla vytvořena v rámci řešení projektu FRVŠ 237/2013/G4 © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze


Stáhnout ppt "Srstnaté místní západoafrické zakrslé plemeno, odolné proti tripanozomě. Ovce jsou vhodné zejména pro oplocené pastviny, zahrady, hojně chovány v zoologických."

Podobné prezentace


Reklamy Google