Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Srstnaté plemeno menšího tělesného rámce pocházející ze Střední Asie. Ve větších počtech se chová převážně v Kašmíru, Indii, Tibetu, Kirgízii, Afghanistánu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Srstnaté plemeno menšího tělesného rámce pocházející ze Střední Asie. Ve větších počtech se chová převážně v Kašmíru, Indii, Tibetu, Kirgízii, Afghanistánu."— Transkript prezentace:

1

2 Srstnaté plemeno menšího tělesného rámce pocházející ze Střední Asie. Ve větších počtech se chová převážně v Kašmíru, Indii, Tibetu, Kirgízii, Afghanistánu a Mongolsku. Obě pohlaví rohatá, k plemenným znakům patří dlouhé svislé široké uši. Živá hmotnost koz 35-45 kg, kozlů 55-60kg. Výška v kohoutku u kozlů 65- 70 cm, koz 55-60 cm. Husté rouno je tvořeno polopesíky s jemností 35-50 mm a podsadou - mohérem s jemností 7-20 mm, v průměru 13,5-18,5 mm, která se vyčesává. Barva srsti je bílá nebo černá. Preferovaná je bílá barva kašmíru. Plodnost na okozlenou matku 140-160 %, produkce kašmíru koz 200-400 g, u kozlů 500 g a více, délka srsti 5-7 cm u koz. Do KU v ČR zařazeno 20 ks koz, převážně kříženců. Pro produkci kašmíru se v podmínkách ČR nevyužívá, kvalita vlny neodpovídá požadavkům. © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

3

4 typické rohy kašmírských koz © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

5 kříženka s bílou krátkosrstou kozou © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

6

7

8 Austrálie Mongolsko © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

9 Kanada USA © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

10 http://www.youtube.com/watch?v=t_j5fVfU93M http://www.youtube.com/watch?v=HS68t_Z-5fk http://www.youtube.com/watch?v=IGlRP1gVWQ4 Prezentace byla vytvořena v rámci řešení projektu FRVŠ 237/2013/G4 © Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze


Stáhnout ppt "Srstnaté plemeno menšího tělesného rámce pocházející ze Střední Asie. Ve větších počtech se chová převážně v Kašmíru, Indii, Tibetu, Kirgízii, Afghanistánu."

Podobné prezentace


Reklamy Google