Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠABLONA 32 VY_32_INOVACE_20_32_POUŠTĚ. Anotace: Prezentace může sloužit jako výkladové, opakovací učivo. Autor: Mgr. Martin Palát Jazyk: Čeština Očekávaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠABLONA 32 VY_32_INOVACE_20_32_POUŠTĚ. Anotace: Prezentace může sloužit jako výkladové, opakovací učivo. Autor: Mgr. Martin Palát Jazyk: Čeština Očekávaný."— Transkript prezentace:

1 ŠABLONA 32 VY_32_INOVACE_20_32_POUŠTĚ

2 Anotace: Prezentace může sloužit jako výkladové, opakovací učivo. Autor: Mgr. Martin Palát Jazyk: Čeština Očekávaný výstup: obohacení a rozšíření učiva na téma Člověk a živá příroda Speciální vzdělávací potřeby: dataprojektor, interaktivní tabule Klíčová slova: tropický pás, poušť, oáza, rostliny, živočichové Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – první stupeň Typická věková skupina: 9 -11 let

3 POUŠTĚ

4 Pouště se nacházejí na severních a jižních okrajích tropického pásu. Vyskytují se však i v jiných částech Země. Pouště jsou velmi suché a horké oblasti, kde rostliny téměř nerostou. Mohou zde žít pouze živočichové, kteří vydrží poměrně dlouho bez vody a jejichž organismus se dokáže přizpůsobit velmi vysokým teplotám přes den a naopak nízkým v noci.

5 SAHARSKÁ POUŠŤ

6 Pouště jsou velmi málo osídleny. Obyvatelé žijí pouze v oblastech u zdrojů vody nebo v blízkosti vodních toků. Taková místa nazýváme oázy.

7 MEXICKÁ POUŠŤ

8 ŽIVOČICHOVÉ ŽIJÍCÍ NA POUŠTÍCH VELBLOUD

9 ŽIVOČICHOVÉ ŽIJÍCÍ NA POUŠTÍCH ŠTÍR

10 ŽIVOČICHOVÉ ŽIJÍCÍ NA POUŠTÍCH SURIKATA

11 ŽIVOČICHOVÉ ŽIJÍCÍ NA POUŠTÍCH FENEK

12 ROSTLINY ROSTOUCÍ NA POUŠTI KAKTUSY

13 ROSTLINY ROSTOUCÍ NA POUŠTI BAOBAB

14 ROSTLINY ROSTOUCÍ NA POUŠTI DATLOVNÍK

15 ZDROJE : http://4.bp.blogspot.com/_ZgjWQ_sKVoY/S--- yw9nobI/AAAAAAAABFA/RCBOFi3OmdQ/s1600/lone_palm_sahara_desert.jpg http://www.thewallpapers.org/photo/24466/mexico-desert.jpg http://yhareb.com/en/wp-content/uploads/2011/09/Sahara-Desert-Morocco.jpg http://www.animalsgallery.com/gallery/scorpion-pictures/scorpion-pictures_3.jpg http://www.deshow.net/d/file/animal/2009-03/camels-444-2.jpg http://www.murmakova-photo.cz/prilohy/zoo-dk/surikaty-01.JPG http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e9/Oase_von_Huacachina.jpg http://1.bp.blogspot.com/- AEC7l95yG1s/TZShk8Ld3iI/AAAAAAAANtY/QHNtGJwpcdo/s1600/Baobab.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/64/Phoenix_dactylifera_Murcia_Spain.jp g


Stáhnout ppt "ŠABLONA 32 VY_32_INOVACE_20_32_POUŠTĚ. Anotace: Prezentace může sloužit jako výkladové, opakovací učivo. Autor: Mgr. Martin Palát Jazyk: Čeština Očekávaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google