Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tropický pás pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Podnebné pásy – Tropický pás Mgr. Hana Patschová prosinec 2010 VY_52_INOVACE_1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tropický pás pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Podnebné pásy – Tropický pás Mgr. Hana Patschová prosinec 2010 VY_52_INOVACE_1."— Transkript prezentace:

1 Tropický pás pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Podnebné pásy – Tropický pás Mgr. Hana Patschová prosinec 2010 VY_52_INOVACE_1

2 Prezentace je určena k doplnění výkladu. Lze ji také využít ke shrnutí, případně upevnění učiva. Obsahuje přehled podnebných pásů a podrobněji se věnuje tropickému podnebnému pásu. Najdete zde ukázky živočichů i rostlin.

3 Přehled podnebných pásů Sluneční paprsky – hlavní zdroj tepla, díky kulatosti země a sklonu osy dopadají během roku pod různým úhlem (různou intenzitou) a)Tropický pás – teplý a deštivý b)Subtropický – teplý, období sucha a dešťů c)Mírný – střídání 4 ročních období d)Polární a subpolární pás – od polárních kruhů k pólům (studený)

4 Odkazy: Interaktivní klimatodiagramyInteraktivní klimatodiagramy,

5 rozkládá se okolo rovníku nejteplejší Tropický pás

6 Typy krajiny 1. Tropické deštné lesy Podnebí: vlhko, teplo, časté srážky Tropicke_lesy_sveta.png

7

8 Živočichové: opice, gorila, papoušek, plazi, tygr…

9 Foto:

10 Rostliny: orchidej, liány, kaučukovník, banánovník…

11 Foto:

12 2. Savany leží na S a J od tropických lesů tvoří přechod mezi tropickým a subtropickým pásem roviny pokryté travinami a keři

13 Podnebí: období sucha se střídá s obdobím dešťů Rostliny: traviny, bavlník, podzemnice olejná, baobab Živočichové: slon, zebra, lev, žirafa, antilopa, sup, gepard

14 Acacia_Bild1086.jpg

15 Foto: wikipedia.org

16


Stáhnout ppt "Tropický pás pro 5. ročník ZŠ Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody – Podnebné pásy – Tropický pás Mgr. Hana Patschová prosinec 2010 VY_52_INOVACE_1."

Podobné prezentace


Reklamy Google