Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Savana je označení pro travnaté oblasti tropických a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období dešťů a období sucha. Savany pokrývají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Savana je označení pro travnaté oblasti tropických a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období dešťů a období sucha. Savany pokrývají."— Transkript prezentace:

1

2

3  Savana je označení pro travnaté oblasti tropických a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období dešťů a období sucha. Savany pokrývají porosty bylin a trav, které však dosahují až třímetrových výšek. Stromy tu rostou jen vzácně. Savany se na různých kontinentech liší nejen rostlinami ale také živočichy.

4

5  Nejrozsáhlejší savany pokrývají východní Afriku. Z travnatého porostu zde vyrůstají dřeviny baobaby. Velká stáda kopytníků jsou ohrožena především člověkem – vliv zemědělství a pytláků. Velké plochy savan jsou přeměněny na plantáže bavlníku a podzemnice olejné.

6 Antilopa koňská Antilopa skákavá Antilopa Derbyho – největší antilopa

7 Buvol africký Slon africký Nosorožci

8 Gepard – nejrychlejší pozemní savec dokáže běžet až 120 km/h Lev – je nazýván králem zvířat, největší kočkovitou šelmou však není, tou je tygr usurijský

9  Nesmíme, ale také zapomenout na člověka. Hyena Supi bělohlaví Pouštní lidé „křováci“ Masajové

10 Zebra Žirafa

11  V Jižní Americe leží savany po obou stranách tropického lesa. Mají odlišnou vegetaci i živočišstvo. Žije tu např. mravenečník. Mravenečník – jeho lepkavý jazyk měří až 65cm.

12  V Austrálii rostou v savanách blahovičníky. Zdejší fauna je ale úplně odlišná. Žije tu mnoho druhů, které nenajdeme jinde na světě – takové druhy nazýváme endemiti. Ayers Rock – symbol Austrálie

13 Ptakopysk Klokan Ježura

14  I zde má člověk své místo. Na snímku australský domorodec

15  Savana je označení pro travnaté oblasti tropických a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období ……. a období …….. Savany pokrývají porosty …… a ……, které však dosahují až třímetrových výšek. Stromy tu rostou jen vzácně. Savany se na různých kontinentech liší nejen rostlinami ale také živočichy.  Nejrozsáhlejší jsou savany v …….. Sem si vlož nějaké obrázky zvířat (typických).  Svými zvláštními živočichy je zajímavá savana v …... Nazýváme je ……., protože se nevyskytují jinde na Zemi. Nazýváme je ……., protože se nevyskytují jinde na Zemi. Sem si vlož nějaké obrázky zvířat (typických). Sem si vlož nějaké obrázky zvířat (typických).

16


Stáhnout ppt " Savana je označení pro travnaté oblasti tropických a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období dešťů a období sucha. Savany pokrývají."

Podobné prezentace


Reklamy Google