Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tropické lesy Zuzana Davidková Opava, 2010. Kde roste? Ve velmi vlhkých a teplých tropických oblastech roste tropický deštný les. Největší se nachází.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tropické lesy Zuzana Davidková Opava, 2010. Kde roste? Ve velmi vlhkých a teplých tropických oblastech roste tropický deštný les. Největší se nachází."— Transkript prezentace:

1 Tropické lesy Zuzana Davidková Opava, 2010

2 Kde roste? Ve velmi vlhkých a teplých tropických oblastech roste tropický deštný les. Největší se nachází v povodí řeky Amazonky. Další tropické lesy se nacházejí v Africe a v jihovýchodní Asii. V tropických lesích se nachází spousta druhů zvířat a rostlin. Jaké, to se dozvíte v dalších snímcích.

3 Kde je najdeme?

4 Co je pro tropický les typické? Patrovitost-nejvýše sahá stromové patro pod ním se nachází korunové patro potom keřové patro a nejníže je položeno bylinné patro. Výška stromů- 50-60 metrů Rostliny kvetou celoročně

5 Fauna Nebo-li zvířectvo je zde nejrozsáhlejší Žijí zde zvířata, které jinde nenajdeme např.: opice, papoušci, motýli, lidoopi, chameleoni, krajty a další.

6 Flóra Nebo-li rostlinstvo je zde nejrozsáhlejší Žijí zde druhy, které jinde nenajdeme např.: liána, epifyty

7 ,,Plíce světa?“ Tropické deštné lesy jsou opravdu,,Plíce Světa“. Také nejbohatší lesy vůbec. Jsou ještě neprozkoumané, takže to je dělá ještě zajímavějšími.Proto v nich nacházíme plno nových živočichů a rostlin.

8 Amazonka Nejméně prozkoumaná část Světa Po obou stranách Amazonky se rozprostírá hustý prales 3 druhy lesa- 1.Bažinný-většinu roku zaplaven 2.Lužní-každým rokem pravidelně zaplaven 3.Deštný-nikdy není zaplaven

9 Co nám tropické lesy dávají? Kromě dřeva. Nádhernou faunu a floru Vzduch (kyslík) Konečně kousek neprozkoumaného Světa

10


Stáhnout ppt "Tropické lesy Zuzana Davidková Opava, 2010. Kde roste? Ve velmi vlhkých a teplých tropických oblastech roste tropický deštný les. Největší se nachází."

Podobné prezentace


Reklamy Google