Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VĚTA SOUVĚTÍ Větné celky VĚTA JEDNODUCHÁ Věta jednoduchá: má jedno sloveso, nemá žádnou spojku. Sousedův Michal jede ne kole. Náš táta se dívá na televizi.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VĚTA SOUVĚTÍ Větné celky VĚTA JEDNODUCHÁ Věta jednoduchá: má jedno sloveso, nemá žádnou spojku. Sousedův Michal jede ne kole. Náš táta se dívá na televizi."— Transkript prezentace:

1

2

3 VĚTA SOUVĚTÍ Větné celky

4 VĚTA JEDNODUCHÁ Věta jednoduchá: má jedno sloveso, nemá žádnou spojku. Sousedův Michal jede ne kole. Náš táta se dívá na televizi. Malá Hanka si hraje s panenkou. Věty opiš do sešitu a vyznač skladební dvojice. J J J J

5 SOUVĚTÍ Souvětí: Má několik sloves, několik spojek nebo čárek oddělující věty. Protože zítra je neděle, nejdeme do školy a pojedeme s rodiči na výlet. Nepůjdu ven, protože začalo pršet a mohl bych nastydnout. Podtrhni spojky, vyhledej slovesa. S S S

6 Označ větu, souvětí. Venku svítí slunce. Babička mi slíbila, že půjdeme do lesa a budeme sbírat houby. Na hřišti si hrají děti. Veverka skáče z větve na větev. Když zrají ořechy, objeví se u nás veverka a všechny ořechy odnese.

7 Zdroje: www: office.microsoft.com Texty: vlastní tvorba


Stáhnout ppt "VĚTA SOUVĚTÍ Větné celky VĚTA JEDNODUCHÁ Věta jednoduchá: má jedno sloveso, nemá žádnou spojku. Sousedův Michal jede ne kole. Náš táta se dívá na televizi."

Podobné prezentace


Reklamy Google