Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

X. jubilejní ročník Svátků dřeva v Žamberku

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "X. jubilejní ročník Svátků dřeva v Žamberku"— Transkript prezentace:

1 X. jubilejní ročník Svátků dřeva v Žamberku
25. až bude konán X. jubilejní ročník Svátků dřeva v Žamberku jako významná tradiční regionální kulturně společenská událost pořádaná Městským muzeem v Žamberku ve spolupráci se Střední školou obchodu, řemesel a služeb v Žamberku 1. část Řezbáři

2 Pan Bedřich Šilar Mimořádně nadaný řezbář, betlemář a loutkář z Lanškrouna. Výtvarník s nevyčerpatelnou invencí a mimořádnou kreativitou a zručností. Mnohaletý vystavovatel Svátků dřeva v Žamberku

3 Pan Jan Rejman Spolu se svými dcerami, Janou, Ladou a Květou, se stal zakladatelem rodinné tradice mimořádně talentovaných umělců tvořících svá krásná díla nejen ve dřevě, ale i v kameni a to nejen v klasickém, ale i v moderním provedení.

4 Pan Štefan Hrudka Mimořádně talentovaný a zručný výtvarník z Vlčkovic. Řezbář, betlemář, loutkář, výrobce volných plastik, ozdobných rámů a zrcadel a drobných reliéfních plastik zdobících židle, křesla, nábytek a pažby střelných zbraní.

5 Pan Vladimír Beneš Tichý a skromný, mimořádně talentovaný a zručný výtvarník ze Sobkovic. Malíř a řezbář pracující především s tvrdým dřevem a kovem na starožitných předmětech a zámeckých interiérech (Hluboká, Lednice, Laterna Magika, pražské metro, Ďáblova bible apod.)

6 Pan Petr Steffan Mladý, mimořádně talentovaný výtvarník a řezbář z Městečka Trnávka. Věnuje se především křesťanské sakrální tématice. Inspiraci hledá v Bohu a snaží se předávat radostné poselství evangelia Mezi jeho díla patří betlémy, plastiky a sošky, rámy zrcadel, pažby zbraní a podložky pro paroží.

7 Pan Vladimír Sedláček Velmi nadaný a zručný výtvarník z České Rybné. Řezbář, tvůrce nádherných volných plastik pracující především s tvrdým dřevem, s jilmem a dubem. Příležitostně se věnuje i restaurátorské práci při opravách dřevěných hodin a luxusního nábytku.

8 Pan Jaroslav Buncko Mimořádně nadaný výtvarník z Rajhradic. Je řezbářem, který již měl možnost ověřit si své schopnosti i na výstavách v cizině.

9 Pan Jiří Pecháček Talentovaný výtvarník, malíř akvarelů a olejomaleb, fotograf a řezbář z Dolní Dobrouče. Jeho řezbářské práce se vyznačují originálním rukopisem, krásnými jednoduchými, čistými liniemi tvarů bez zbytečných příkras a výtvarných detailů.

10 Pan Václav Fait Kreslíř, malíř, řezbář a betlemář z Letohradu. Bývalý strojvůdce na lokomotivách. Jeho věčným námětem je příroda a krása krajiny. Jeho celoživotní láskou a vášní jsou lokomotivy. Vyřezává také skříňky k hodinám.

11 Pan Josef Faltus Svérázný řezbář a výtvarník z Jablonného nad Orlicí. Své osobité loutky, volné plastiky a užitkové předměty, včetně neobvyklých kompozic, tvoří pro radost sám sobě, rodině a přátelům.

12 Pan Jaroslav Pecháček Výtvarník a řezbář z Hřibin u Kostelce nad Orlicí, který vyřezává motorovou pilou své monumentální sochy vhodné do venkovního prostředí. Svá díla vytváří téměř výlučně v jednoduchém provedení, bez zásahu řezbářských dlát a jiných nástrojů k jejich jemnějšímu opracování.

13 Pan Jan Rázek Výtvarník a řezbář z Javornice u Rychnova nad Kněžnou, který motorovou pilou vytváří svá monumentální díla stylizovaných originálních velkých plastik postaviček a zvířat Tvoří však i subtilnější drobné plastiky, svícny a lampy s použitím řezbářských dlát k jejich jemnějšímu opracování.

14 Ing. Stanislav Cukor Středoškolský profesor na Střední škole OŘS v Žamberku vyučující především učně oboru truhlář. Výtvarník, řezbář a soustružník dřeva, výrobce nábytku, užitkových předmětů, hraček a šperků. Je jedním z hlavních garantů úspěšnosti našich Svátku dřeva v Žamberku.

15 Ing. Karel Jedlička Pedagog. Bývalý ředitel nynější Střední školy OŘS v zámku v Žamberku. Výtvarník, laický kreslíř, keramik a řezbář. Tvůrce této prezentace a internetových stránek Svátku dřeva v Žamberku:


Stáhnout ppt "X. jubilejní ročník Svátků dřeva v Žamberku"

Podobné prezentace


Reklamy Google