Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Barokní krajinářství začal u nás pěstovat Jan Jakub Hartman. Byl to velice schopný malíř. Namalovali spoustu slavných obrazů - Alegorie vody, Alegorie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Barokní krajinářství začal u nás pěstovat Jan Jakub Hartman. Byl to velice schopný malíř. Namalovali spoustu slavných obrazů - Alegorie vody, Alegorie."— Transkript prezentace:

1

2 Barokní krajinářství začal u nás pěstovat Jan Jakub Hartman. Byl to velice schopný malíř. Namalovali spoustu slavných obrazů - Alegorie vody, Alegorie země, Lesní krajina s lovci a další.Narodil se v Kutné Hoře a také v ní strávil dětství.Měl dva syny, kteří mu pomáhali s jeho řemeslem. Jeho slavný obraz Alegorie vody, se stal známkou. Jan Jakub Hartmann je významný tím, že vytvořil první obrazy barokní krajiny u nás. ŽIVOTOPIS

3 Tvorba J. J. Hartmanna vykazuje vedle společných charakteristických rysů značné rozdíly v malířském podání. Dá se téměř s jistotou říci, že spolu s oběma syny, rovněž vyučenými krajináři, provozoval dobře fungující dílnu. Dokázali velmi dobře splnit přání tehdejších sběratelů, toužících získat kvalitní kabinetní obraz, srovnatelný s pozdně manýristickými díly nizozemských umělců. Vycházel vstříc této potřebě jemně malovanými obrazy na plátně, na dřevě nebo na hladkých měděných deskách. Krajinářský rozvrh v nich doplňoval početným komparsem drobných postav, v některých případech spojených s biblickou nebo mytologickou tématikou, jindy zobrazoval v sériích roční doby, živly nebo lidské smysly. Narativní charakter Hartmannových obrazů vybízel k důkladné prohlídce všech detailů scény, jejich svěží barevnost a zajímavé podrobnosti byly tehdy jako dnes příčinou jejich mimořádné obliby. (zdroj: www.obrazarna-hradu.cz) DÍLO

4 Horní obraz-Krajina s lovci Dolní obraz-alegorie země

5

6


Stáhnout ppt "Barokní krajinářství začal u nás pěstovat Jan Jakub Hartman. Byl to velice schopný malíř. Namalovali spoustu slavných obrazů - Alegorie vody, Alegorie."

Podobné prezentace


Reklamy Google