Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obec Pavlice. Historie Pavlic První písemná zmínka o Pavlicích se datuje r. 1252 kdy, příslušely k panství Hradiště sv. Hypolita. Také tady vedla císařská.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obec Pavlice. Historie Pavlic První písemná zmínka o Pavlicích se datuje r. 1252 kdy, příslušely k panství Hradiště sv. Hypolita. Také tady vedla císařská."— Transkript prezentace:

1 Obec Pavlice

2 Historie Pavlic První písemná zmínka o Pavlicích se datuje r. 1252 kdy, příslušely k panství Hradiště sv. Hypolita. Také tady vedla císařská cesta, která sloužila jako spojnice mezi Znojmem, Jihlavou a Vídní. Dokonce tudy projížděl Karel IV. Historická místa v Pavlicích jsou: Kostel sv. Filipa a Jakuba Bývalý hostinec Sousoší největší trojice

3 Znak Symboly na znaku znamenají : 1.Zelený had znamená atribut sv. Filipa. 2.Džbán značí někdejší toufary. 3.Půlený kříž patřil Řádu Křižovníků s červenou hvězdou, kteří vlastnili Pavlice ve středověku.

4 Pavlice dříve Pavlice byly úplně jiné než dnes. Proto jsem vám vyhledala několik starých fotek Pavlic.

5 Místní kostel Pavlický kostel je zasvěcený sv. Filipovi a Jakubovi. Vedle se nachází fara. Místní farář se jmenuje Robert Prodělal.

6 Původ jména Pavlice Jméno Pavlice je pravděpodobně z jména Pavel. V obci bylo i mnoho významných osobností,např. Karel Pokorný Bohumír Pokorný

7 Pavlice Starosta obce je Jiří Holík. Žije zde asi 500 obyvatel. Obec Pavlice leží v Jihomoravském kraji, okres Znojmo. Obec nám poskytuje: školu, školku, pekařství, knihovnu, COOP jednotu, sběrný dvůr, kadeřnictví atd.

8 Místní podnikatelé Např. Bc. Věra Hlaváčková-Stavebniny Tomáš Čech-TAM D.B.-studio-kosmetika Pekařství-Pigl Ráj dřeva-Kovářík

9 Ve vesnici se nám líbí V mojí vesnici se mi líbí: Dětské hřiště Fotbalové hřiště Hřbitov Kurty

10 Zvyky obce Ve vesnici se udržují tyto zvyky a tradice: Hrkání Posvícení(zavádění) Tři králové Mikuláš Stavění máje Dožínky

11 Kontakty Email:obec@pavlice.cz Starosta:starosta@pavlice.cz Účetní:ucetni@pavlice.cz

12 KONEC Děkujeme za pozornost!!!!!!!!


Stáhnout ppt "Obec Pavlice. Historie Pavlic První písemná zmínka o Pavlicích se datuje r. 1252 kdy, příslušely k panství Hradiště sv. Hypolita. Také tady vedla císařská."

Podobné prezentace


Reklamy Google