Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Historie obce Choteč. Na začátek… … Budu Vám vyprávět o nejkrásnější vesnici, kterou znám, kde žijí obyvatelé šťastně a spokojeně… o obci jménem Choteč.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Historie obce Choteč. Na začátek… … Budu Vám vyprávět o nejkrásnější vesnici, kterou znám, kde žijí obyvatelé šťastně a spokojeně… o obci jménem Choteč."— Transkript prezentace:

1 Historie obce Choteč

2 Na začátek… … Budu Vám vyprávět o nejkrásnější vesnici, kterou znám, kde žijí obyvatelé šťastně a spokojeně… o obci jménem Choteč. I já zde žiji a proto jsem si vybrala toto téma.

3 Vesnice se nachází ve Středočeském kraji na jižní hranici okresu Prahy-západ. Je zde krásná krajina, kostel, sochy, tvrze a samozřejmě překrásná a tajuplná historie.

4 Kostel sv. Kateřiny Z let 1697 až 1699. Stavba ranně barokní. Zajímavostí je oltář… je totiž umístěn na západ, což u většiny kostelů nebývá, je to prý kvůli nechuti obyvatel obcházet kostel při návštěvě. Kostel nese pověst skoro až strašidelnou… při požáru a zřícení jedné z věží byla odhalena hrobka v které ležel nebožtík s okousanými a na kost odřenými prsty, což vedlo k poznání, že byl pohřben zaživa.

5 Zvony Odlity v roce 1697. Jsou celkem tři: sv. Barbora, sv. Václav a sv. Kateřina. Přežily První i Druhou světovou válku, v obou případech měli být sejmuty a roztaveny jako materiál na výrobu zbraní. Pokaždé se v pořádku vrátily a byly znovu zavěšeny do kostela.

6 Tvrze v Chotči Byly dohromady dvě, ale zůstala bohužel jen jedna a to napůl zřícená.

7 Sochy v obci Ve vsi stojí dvě: sv. Jan Nepomucký a sv. Kateřina.

8 Na závěr… … jsem vám přinesla k nahlédnutí kroniku obce Choteč, kterou v současné době „píše“ moje babička starostka Vlasta Vaníčková, a dva soubory fotek z historie a současnosti.


Stáhnout ppt "Historie obce Choteč. Na začátek… … Budu Vám vyprávět o nejkrásnější vesnici, kterou znám, kde žijí obyvatelé šťastně a spokojeně… o obci jménem Choteč."

Podobné prezentace


Reklamy Google