Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FRANCOVA LHOTA Obec Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu, v údolí říčky Senice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FRANCOVA LHOTA Obec Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu, v údolí říčky Senice."— Transkript prezentace:

1 FRANCOVA LHOTA Obec Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu, v údolí říčky Senice.

2 Rozhledna na Čubově Kopci  Rozhledna na Čubově kopci Kámen se symbolem rozhledny na Čubově kopci Čubův kopec - nejvyšší vrchol hřebínku vystupujícího mezi Střelnou a Francovou Lhotou. Je zde rozhledna, ze které je vidět na sever na údolí Senice, na Slovensko a též okolní kopce jižní části Javorníků. Rozhledna na Čubově kopci byla postavena v roce 1989 ze dřeva tehdejším Zemědělským družstvem Fr. Lhota. Rekonstruována byla v roce 2004. Rekonstrukci provedla Obec Francova Lhota. Vzdálenost od hranice se SR je 200 m. Výška je 18 metrů a má 5 pater.Leží ve výšce 720 m n.m.

3 Ranč u Zvonu  Hotel ranč u Zvonu leží ve středu obce Hotel Ranč U Zvonu poskytuje ubytování ve 2- 4 lůžkových pokojích (celkem 51 lůžek). Jídelna hotelu "Ranč U Zvonu" s 30 místy nabízí valašské i jiné speciality.

4 Hucul Club  Hucul klub Francova Lhota - nabízí možnost jízdy na koních i rehabilitace zdravotně postižených

5 Kostel sv. Štěpána Uherského z roku 1787  Byl postaven ve slohu josefínském. Byl prostorný, neklenutý. Strop měl trámový se stukaturou. Věž na kostele byla nízká. Stavbu kostela podporoval hrabě Štěpán Illezhazy, dokonce ji prý i financoval a proto se uvádí jako stavitel kostela (vyčteno z kroniky). Podle něho je kostel zasvěcen sv. Štěpánovi, králi uherskému.

6 Pulčín - místní část obce Francova Lhota  Pulčín - místní část obce Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu. Je to nejvýše položená obec okresu Vsetín. Protéká zde Pulčínský potok.

7 Pulčínské skály a ledopády  Celkový pohled na Pulčínské skály


Stáhnout ppt "FRANCOVA LHOTA Obec Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu, v údolí říčky Senice."

Podobné prezentace


Reklamy Google