Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vendula Křupalová. Obsah Poloha O obci Památky Katolický kostel sv. Jiří Zámeček Lyžařské vleky Peškova lípa,šafránová loukaPomník obětí z Prlova a Vařákových.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vendula Křupalová. Obsah Poloha O obci Památky Katolický kostel sv. Jiří Zámeček Lyžařské vleky Peškova lípa,šafránová loukaPomník obětí z Prlova a Vařákových."— Transkript prezentace:

1 Vendula Křupalová

2 Obsah Poloha O obci Památky Katolický kostel sv. Jiří Zámeček Lyžařské vleky Peškova lípa,šafránová loukaPomník obětí z Prlova a Vařákových pasekPomník obětí z Prlova a Vařákových pasek

3 Poloha Obec Pozděchov leží při jihozápadní hranici vsetínského okresu a v severní části Vizovické vrchoviny, 17 km jižně od Vsetína.

4 O obci dnes má obec 585 obyvatel Předpokládá se, že majitelem katastru obce byl nějaký Pozděrad, řečený Pozděch, a podle něj dostala vesnice jméno.

5 První písemné zmínky o Pozděchovu jsou uloženy v písemnostech vizovického zámku z roku 1361, kdy patřil k panství cisterciáckého kláštera ve Vizovicích a vznikl sloučením osad Pozděchova a Svéradova.

6 památky Pro tak malou vesnici (585 obyvatel) jsou netypické dva kostely V roce 1869 bylo povoleno zřízení vlastní evangelické farnosti a v roce 1890 byl vysvěcen kostel evangelický

7 Katolický kostel sv. Jiří Katolický kostel sv. Jiří byl postaven v letech 1700–1710, pravděpodobně na místě staršího kostela.

8 zámeček V lesnatém údolí Trubiska se nachází dřevěný zámeček s rybníčky a sirnatými prameny, bývalé letní sídlo vizovické vrchnosti. V současné době je ve vlastnictví mysliveckého združení "TRUBISKA" Pozděchov

9 Peškova lípa,šafránová louka

10 Pomník obětí z Prlova a Vařákových pasek Na evangelickém hřbitově se nachází společný hrob upálených a zavražděných občanů z Prlova a Vařákových pasek.

11 Lyžařské vleky

12

13


Stáhnout ppt "Vendula Křupalová. Obsah Poloha O obci Památky Katolický kostel sv. Jiří Zámeček Lyžařské vleky Peškova lípa,šafránová loukaPomník obětí z Prlova a Vařákových."

Podobné prezentace


Reklamy Google