Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Studentská organizace zabývající se informováním prváků, pořádáním různorodých akcí a dalšími aktivitami  www.skvaip.fpe.zcu.cz www.skvaip.fpe.zcu.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Studentská organizace zabývající se informováním prváků, pořádáním různorodých akcí a dalšími aktivitami  www.skvaip.fpe.zcu.cz www.skvaip.fpe.zcu.cz."— Transkript prezentace:

1

2  Studentská organizace zabývající se informováním prváků, pořádáním různorodých akcí a dalšími aktivitami  www.skvaip.fpe.zcu.cz www.skvaip.fpe.zcu.cz  Kontakt: skvaip@email.czskvaip@email.cz  Jeden z našich hlavních cílů – pomoci nastupujícím studentům s orientací na naší škole!

3 Prezentace pro 1. ročníky – akademický rok 2009/10

4  Kreditní systém  Studijní plán, typy předmětů  Vážený studijní průměr a jeho význam  Zápočty a zkoušky  Volba vedlejšího sloupu (!!)

5  Za každý úspěšně ukončený předmět určitý počet kreditů (u předmětů se zápočtem i zkouškou až po splnění zkoušky!!)  Počet by měl odrážet náročnost předmětu, ale většinou odpovídá spíše týdennímu rozsahu výuky (příklad – 2 hodiny přednášky, 2 hodiny cvičení týdně…zpravidla 4, nejvýše 5 kreditů)

6  Po 1. semestru – nejméně 20 kreditů (pro Přírodovědná studia 15 – nespoléhat na to!)  Po 1. roce – nejméně 40 kreditů  Každé 4 po sobě jdoucí semestry – 80 kreditů  Dokončení studia – počet let * 60. Pro Bc. studium tedy 3*60 = 180 kreditů  Na rok možno zapsat až 75 kreditů (možné snížení na 65), standard je něco přes 60 kr. LLimity nutno dodržet, výjimky se neakceptují!!

7  Vedle získání dostatečného počtu kreditů je rovněž třeba splnit ty správné předměty – dáno studijním plánem:  i) předměty povinné (áčkové) – musíte je absolvovat, nesplnění při 2. zapsání = ukončení studia!

8  ii) předměty povinně volitelné (béčkové) – jsou vytvořeny bloky, z každého musíte stanovený počet kreditů. Zápis béčkových a céčkových předmětů pro letní semestr 1. roč. v týdnu od 19.10. do 23.10.  iii) předměty volitelné (céčkové) – vybíráte si z nabídky celé univerzity (dát přednost FPE, neplýtvat!) ZZákladní pravidlo: Hlavní je splnit áčka a béčka, kredity už vždycky nějak naženete…!

9  Pozor, průměr se počítá jinak než na SŠ!  Zohledněn počet kreditů: jednička z předmětu za 6 kreditů je jako 6 jedniček  Příklad: Mám jedničku z předmětu za 5 kreditů, dvojku z předmětu za 4 kredity a trojku z předmětu za jeden kredit…  VSP=(5*1+4*2+1*3)/(5+4+1)=1,6

10 PProspěchové stipendium – vždy 10% nejlepších z daného oboru CCelkový výsledek studia – „červený diplom“ KKonkurzy např. na zahraniční stáže PPřijímání do dalšího studia na jiné škole PPozor, VSP horší než 3,40 za daný akademický rok je důvod k ukončení studia

11  Hned na úvod semestru je vyučující povinen stanovit podmínky pro získání zápočtu včetně podmínek pro náhradní plnění (na něj je nárok, není však stanoveno, jak má vypadat)  Podmínky se nesmí během semestru měnit  Získání zápočtu je podmínkou k připuštění ke zkoušce  Bližší informace ke zkouškám v 2. polovině semestru

12  Zásadní záležitost mající velký význam na další průběh vašeho studia (špatně zvolený VS = mnoho komplikací!)  Předměty vedlejšího sloupu jsou sice céčkové, ale je dobré přistoupit k VS jako k celku a splnit z něj všechny předměty (např. zvýhodnění při přijímacím řízení k navazujícímu studiu)!!

13  V týdnu od 19.10. do 23.10. na www.fpe.zcu.cz (odkaz Studenti 1. ročníku) – uvedení 3 preferovaných možností pro VS s uvedením priorit (elektronický formulář, souběžně zápis volitelných předmětů na letní semestr)www.fpe.zcu.cz  Přijímání do VS podle výsledků SCIO testů, u hudební výchovy a výtvarné výchovy talentové zkoušky (2. - 13. 11.), u anglického jazyka jazykové zkoušky (listopad – bude upřesněno)

14  Pokud nepřijetí na preferovaný VS, jsou další dvě možnosti, tzn. je třeba dobře promyslet všechny 3 volby.  Předzápis předmětů pro VS (na internetu) – 30. 11. – 12. 12.  Zápis do indexů (na studijním oddělení) – 8. 2. – 12. 2.

15  Komplikace 1 – u některých oborů (Fy, Inf, Bi, Ch, Aj) je možné jako vedlejší sloup zvolit tzv. prohlubující VS z téhož oboru (u Inf je tento prohlubující komplet z Fakulty aplikovaných věd!)  U ostatních si VS volíte zásadně z jiného oboru!

16  Komplikace 2 – vedlejší sloup není vhodné volit z oboru, pro nějž není vypsána s vaším hlavním oborem dvoukombinace na navazujícím magisterském studiu!  Př: K chemii si můžete zvolit jiné přírodovědné či Tv, ale již ne Čj, Aj, Hv,…  Možné kombinace jsou na stránkách FPE

17  Komplikace 3 (týká se Přírodovědných studií) – abyste v letním semestru mohli studovat fyziku, musíte mít ze společného zimního semestru splněné předměty z fyziky. Pokud je nesplníte, musíte si vybrat dodatečně jiný obor (přesněji vás nejspíš zařadí tam, kde bude zrovna místo…  )

18  Je to složité  … Jak mám tedy postupovat?  1. Vytipovat si 3 pro mě nejlepší možnosti (včetně pořadí!) toho, co bych chtěl jako vedlejší sloup studovat  2. Zjistit, jestli taková možnost vůbec na FPE existuje  3. Zjistit, jak vypadají studijní plány, ideálně se poptat lidí z vyšších ročníků

19  4. Promyslet si, jestli mám se svým výsledkem ze SCIO testu šanci uspět (dávat si s 20. percentilem jako VS psychologii a angličtinu není nejrozumnější…)  5. Splnit všechny potřebné předměty, abych na vybraný VS skutečně mohl nastoupit  Pokud si nebudete s něčím jistí, radši se zeptejte, rádi vám poradíme

20  Příklad 1 – hlavní sloup Anglický jazyk  Volím si možnosti pro VS: 1. psychologie, 2. jednooborová angličtina, 3. němčina (kontrola, všechny 3 možnosti existují!)  Psychologie – velký zájem, mám nízký percentil   Jednooborová angličtina – OK 

21  Příklad 2 – hlavní obor Matematická studia  Volím si možnosti pro VS: 1. jednooborová matematika, 2. geografie, 3. fyzika  Možnost 1 neexistuje   Z geografie jsem nesplnil předměty ze zimy…   Z fyziky jsem zimu splnil, můžu jít na fyziku…   Kdybych nedal ani fyziku, dali by mě někam jinam, kde je zrovna místo 

22  Příklad 3 – hlavní obor Vizuální kultura  Volím si možnosti pro VS: 1. hudební výchova, 2. angličtina, 3. čeština (OK, všechno existuje  )  1. neuspěl jsem v talentovkách   2. nepovedly se jazykové zkoušky   3. OK, výsledek ze SCIO testu stačí, jdu studovat češtinu 

23  Je to komplikované, ale nedá se nic dělat.  Rozhodně tu volbu nepodceňte  Případné nejasnosti okamžitě řešte s někým kompetentním, nespoléhejte se na různé informační šumy!

24 Máte-li nějaký dotaz… ? Nebojte se nás zeptat.

25  Děkujeme za pozornost a přejeme hodně štěstí ve studiu na FPE ZČU!!!  www.skvaip.fpe.zcu.cz www.skvaip.fpe.zcu.cz  skvaip@email.cz skvaip@email.cz  Příští témata: Portál ZČU, výpočetní prostředí, stipendia a platby, koleje, další služby studentům


Stáhnout ppt " Studentská organizace zabývající se informováním prváků, pořádáním různorodých akcí a dalšími aktivitami  www.skvaip.fpe.zcu.cz www.skvaip.fpe.zcu.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google