Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Materiál je určen pro 1. ročník studijního oboru Provoz a ekonomika dopravy, předmětu Doprava a přeprava, inovuje výuku použitím multimediálních pomůcek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Materiál je určen pro 1. ročník studijního oboru Provoz a ekonomika dopravy, předmětu Doprava a přeprava, inovuje výuku použitím multimediálních pomůcek."— Transkript prezentace:

1

2 Materiál je určen pro 1. ročník studijního oboru Provoz a ekonomika dopravy, předmětu Doprava a přeprava, inovuje výuku použitím multimediálních pomůcek – prezentace s názornými obrázky doplněných textem podporujícím výklad učitele Metodický pokyn Materiál používá učitel při výkladu – pro větší názornost a atraktivnost výuky a zároveň jej mohou využívat žáci pro domácí přípravu na výuku. Pro možnost plného využití materiálu je potřebné být připojen k internetu.

3

4 Vlak Je svěšená (spojená) skupina železničních vozidel, jedoucí podle jízdního řádu a Označená předepsanými návěstmi.

5 Železniční provoz Souhrn procesů železniční dopravy a přepravy, jimiž se uskutečňuje bezprostředně přemístění dopravního nebo přepravního prostředku.

6 Železniční trať Železniční těleso včetně železničních staveb a pevným drážním zařízení mezi dvěma určenými stanicemi.

7 Dopravna Místo na železniční trati, která slouží pro řízení sledu vlaků a rozděluje trať na prostorové oddíly.

8 Železniční stanice Dopravna s kolejovým rozvětvením a se stanoveným rozsahem poskytovaných dopravních a přepravních služeb.

9 Dráha Dopravní cesta určená k pohybu drážních vozidel včetně pevných zařízení potřebných pro bezpečnost a plynulost drážní dopravy.

10 Křížení dráhy Křížení železniční dráhy s pozemními komunikacemi v úrovni koleje.

11 Drážní vozidlo Vozidlo, které lze provozovat na drahách pro přepravu osob a věcí.

12  1.Definuj pojem Vlak?  2.Vysvětli pojem Křížení dráhy?  3.Definuj pojem Železniční stanice?  4.Vysvětli pojem Drážní vozidlo?

13 ŽEMLIČKA, Zdeněk; MYNAŘÍK, Jaroslav. Doprava a přeprava 1. díl. Praha: Nadatur, 2008, ISBN 80-7270-030-8 (BROŽ.). ŠIROKÝ, Jaromír. Základy technologie a řízení dopravy, Vyd. 1. Pardubice: Institut Jana Pernera, 2007, ISBN 978-80-7194-983-1 (BROŽ). Pokud není uvedeno jinak, použitý materiál je z vlastních zdrojů autora. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/EC_370_at_Ml% C4%8Dechvosty_tunnel.jpeg Obrázky: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/88/170 _cekov.JPG/800px-170_cekov.JPG http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f4/Pribra m_nadrazi.jpg/800px-Pribram_nadrazi.jpg


Stáhnout ppt "Materiál je určen pro 1. ročník studijního oboru Provoz a ekonomika dopravy, předmětu Doprava a přeprava, inovuje výuku použitím multimediálních pomůcek."

Podobné prezentace


Reklamy Google