Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Materiál je určen pro výuku předmětu Motorová vozidla u studijního oboru Autotronik a příbuzných učebních a studijních autooborů. Inovuje výuku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Materiál je určen pro výuku předmětu Motorová vozidla u studijního oboru Autotronik a příbuzných učebních a studijních autooborů. Inovuje výuku."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace Materiál je určen pro výuku předmětu Motorová vozidla u studijního oboru Autotronik a příbuzných učebních a studijních autooborů. Inovuje výuku použitím multimediálních pomůcek – prezentace s názornými obrázky a schématy doplněných textem podporujícím výklad učitele. Metodický pokyn Materiál používá učitel při výkladu – pro větší názornost a atraktivnost výuky a zároveň jej mohou využívat žáci pro domácí přípravu na výuku.

3 Měření geometrie podvozku Význam o Na správné odvalování řídících kol v zatáčce o Na jízdní stabilitu o Na bezpečnost silničního provozu o Geometrie sama osobě je ovlivněna: o Vlastnostmi podvozku o Charakteristikou odpružení o Vlastnostmi pneumatik Správné odvalování kol vyžaduje, aby se osy všech kol při natočení do rejdu protínaly v jednom bodě, který leží na prodloužené ose zadní nápravy.

4 Měření geometrie podvozku Význam Správné odvalování kol vyžaduje, aby se osy všech kol při natočení do rejdu protínaly v jednom bodě, který leží na prodloužené ose zadní nápravy.

5 Měření geometrie podvozku Postavení kol při průjezdu zatáčkou

6 Měření geometrie podvozku Složky Sbíhavost kol Odklon kolaPříklon Záklon čepu

7 Měření geometrie podvozku Přístroje pro měření geometrie o Mechanické o optické

8 Měření geometrie podvozku Přístroje pro měření geometrie o Konvenční systémy s infračervenými paprsky a CCD kamerami s 6-8 snímači

9 Měření geometrie podvozku Odrazné terčeČtyři digitální kamery Přístroje pro měření geometrie o Trojrozměrné 3D systémy

10 Měření geometrie podvozku Přístroje pro měření geometrie o Robotizované systémy Zařízení zabudované do zvedacího zařízení. Žádná měřící část se neupíná na vozidlo.

11 Měření geometrie podvozku Přístroje pro měření geometrie o Bezdotykové trojrozměrné 3D systémy Sloupky zabudované v podlaze a zařízení připojené na komplexní diagnostiku

12 Měření geometrie podvozku Použitá literatura: o http://cs.autolexicon.net/obr_clanky/cs_sbihavost_ kol1.jpg http://cs.autolexicon.net/obr_clanky/cs_sbihavost_ kol1.jpg o J.Čupera, P. Štěrba, AUTOMOBILY 7 Diagnostika motorových vozidel, ISBN 978-80-903671-9-7, vyd. Avid, Brno 2007, 1. vyd, 195 s. o Gscheidle a kol., Tabulky pro automechanika, ISBN 978-80-86706-21-4, vyd. Europa-Sobotáles, Praha 2009, vyd.16, 496 s.


Stáhnout ppt "Anotace Materiál je určen pro výuku předmětu Motorová vozidla u studijního oboru Autotronik a příbuzných učebních a studijních autooborů. Inovuje výuku."

Podobné prezentace


Reklamy Google