Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

© IHAS 2011 Tento projekt je financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "© IHAS 2011 Tento projekt je financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR."— Transkript prezentace:

1 © IHAS 2011 Tento projekt je financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR PROJEKT:Nové kompetence lektorů dalšího vzdělávání pro zvýšení konkurenceschopnosti podniků MSK MODUL:03 – Klasifikace prostor s nebezpečím výbuchu

2 © IHAS 2011 § 4 Zaměstnavatel po provedení technických nebo organizačních opatření podle § 2 a posouzení rizika výbuchu podle § 3 I.klasifikuje prostory s prostředím nebezpečí výbuchu na prostory s nebezpečím výbuchu a prostory bez nebezpečí výbuchu podle přílohy č. 1 k tomuto nařízení, II.zabezpečí v prostorech klasifikovaných podle písmene a) plnění dalších požadavků podle přílohy č. 2 k tomuto nařízení, III.označí místa vstupu do prostorů s nebezpečím výbuchu bezpečnostními značkami výstrahy s černými písmeny EX označujícími "nebezpečí - výbušné prostředí„, IV.zabezpečí vypracování písemné dokumentace o ochraně před výbuchem podle § 6 a její vedení tak, aby odpovídala skutečnosti. 1 Nařízení vlády č. 406/2004 Sb.

3 © IHAS 2011 2.1 Bezpečnostní principy a)Vyloučení pravděpodobnosti, že v okolí iniciačního zdroje vznikne výbušná plynná atmosféra b)Vyloučení iniciačních zdrojů V situacích, kdy může být přítomna výbušná plynná atmosféra, mají být provedeny následující kroky:

4 © IHAS 2011  Příklad důležitých PTCH pro plyny, kapaliny v souladu s Vyhláškou MV č. 246/2001 Sb. rozhodných pro stanovení nebezpečných zón  Dolní mez výbušnosti  Horní mez výbušnosti  Bod vzplanutí  Stanovení limitního obsahu kyslíku 3.2 Požárně technické charakteristiky

5 © IHAS 2011 4.1 Zpracování odpadu  RECYKLOVÁNÍ ODPADU  ČISTIČKY VOD  VÝROBA BIOPLYNU  SKLADOVÁNÍ ODPADU  SPALOVNY  VÝROBA ALTERNATIV. PALIV  PRACHY komunální odpad, PET-láhve, recyklace  PLYNY bioplyn, sirovodík, CO,vodík,skládkové plyny  PÁRY HOŘLAVÝCH KAPALIN hořlavé kapaliny

6 © IHAS 2011 © Copyright 2011 – 2013 IHAS s.r.o. Jakékoliv zneužití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování informací a fotografií je bez souhlasu IHAS s.r.o. zakázáno.

7 © IHAS 2011 Kontaktní místo zpracovatele projektu: IHAS s.r.o. Borovského 98/262 73401 Karviná-Ráj www.IHAS.cz Tel.: +420 596 111 085 E-mail: info@ihas.cz


Stáhnout ppt "© IHAS 2011 Tento projekt je financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR."

Podobné prezentace


Reklamy Google