Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HASIVA KLASICKÁ A MODERNÍ Název opory –Úvod do studia Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HASIVA KLASICKÁ A MODERNÍ Název opory –Úvod do studia Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu."— Transkript prezentace:

1 HASIVA KLASICKÁ A MODERNÍ Název opory –Úvod do studia Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu (reg. č.: CZ.1.01/2.2.00/15.0070)

2 Hasiva

3

4 Hořlaviny jsou látky, které za podmínek požáru hoří a uvolňují při tom energii jako světlo a teplo. Během hoření produkují širokou paletu toxických látek.

5 Dělení hořlavin do požárních tříd Požární třída Druh hořlavé látky Příklady AHořlavé látky v tuhém skupenství žhnoucí a hořící plamenem uhlí, dřevo,papír, seno, sláma, textilie... BHořlavé látky v kapalném skupenství hořící plamenem ropa a ropné produkty, dehet, organická rozpouštědla, barvy, laky, tuky, pryskyřice... CHořlavé látky v plynném skupenství hořící plamenem acetylen, vodík, methan, propan, butan, zemní plyn, koksárenský plyn... DHořlavé kovy a jejich slitinyMg, Al, Na, K, oxidy uranu a thoria, slitina elektron...

6 Fyzikálně chemické vlastnostiTechnicko- bezpečnostní parametry  Molová hmotnost  Měrná hmotnost plynné fáze  Měrná hmotnost kondenzované fáze  Tlak nasycených par  Teplota varu  Spalné teplo  Rozpustnost ve vodě  Teplota vzplanutí  Teplota hoření  Teplota vznícení  Meze výbušnosti (DHV, HHV)

7 je nejnižší teplota, při které se za přesně definovaných podmínek zkoušky vytvoří nad hladinou takové množství par, že jejich směs se vzduchem přiblížením plamene vzplane a hned uhasne

8 je nejnižší teplota horkého povrchu, při které se optimální směs par nebo plynů dané látky se vzduchem za daných experimentálních podmínek vznítí


Stáhnout ppt "HASIVA KLASICKÁ A MODERNÍ Název opory –Úvod do studia Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Projekt: Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu."

Podobné prezentace


Reklamy Google