Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podmínky konkurenceschopnosti českého zemědělství z pohledu ostatních zemí EU Dr. Frank Schadlich/ Ing.Jiří Petr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podmínky konkurenceschopnosti českého zemědělství z pohledu ostatních zemí EU Dr. Frank Schadlich/ Ing.Jiří Petr."— Transkript prezentace:

1 Podmínky konkurenceschopnosti českého zemědělství z pohledu ostatních zemí EU Dr. Frank Schadlich/ Ing.Jiří Petr

2 Anticyklické odvětví Jasný propad živočišné produkce, rostlinná produkce roste výrazně v technických plodinách Mze- nová strategie zemědělství – podpora živošišné výroby, možné znovuzavedení podpory BPS Sektory zemědělství-index zem. produkce 2014

3 Současnost zemědělství v ČR Komparativní výhoda směrem k EU spočívá v existenci velkých podniků Tradice českého zemědělství – reprezentují ho především rodinné farmy Musíme se orientovat na Společnou zemědělskou politiku EU a nepodléhat tendenčním vlivům-již víme současný směr. Oproti minulému období větší jednost a informovanost. Podíl dotací v zemědělství má rostoucí tendenci a roste i přidaná hodnota. České zemědělství by mělo být v 2014 v rekordním zisku Efektní čerpání všech typů dotací včetně podpory investic (viz. Příloha)-přechodné období 2014

4 Závislost příjmu na dotacích

5 Vývoj stavu hospodářských zvířat SKOTKRÁVY (součást SKOTu)PRASATA

6 Cena práce 2012

7 Přepočtené nájemné na průměrný ha

8 Výše nájemného

9 …… jak obstát v konkurenci? Pochopení administrativních požadavků společné zemědělské politiky s maximálním a zároveň účelných a efektivním využitím dotací a podpor Optimalizace struktury podniku Zvyšování intenzifikačních faktorů a to zejména v RV ( ŽV řeší především management kvality práce, ale i zde jsou investice stále nutností) Důsledné zavádění koncepčních opatření vedoucí k efektivnímu využívání nákladů (počet zaměstnanců, nerentabilních provozů, využití techniky …)


Stáhnout ppt "Podmínky konkurenceschopnosti českého zemědělství z pohledu ostatních zemí EU Dr. Frank Schadlich/ Ing.Jiří Petr."

Podobné prezentace


Reklamy Google