Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PČ_003_Práce s drobným materiálem_Stojánek na ubrousky

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PČ_003_Práce s drobným materiálem_Stojánek na ubrousky"— Transkript prezentace:

1 PČ_003_Práce s drobným materiálem_Stojánek na ubrousky
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/ Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Stojánek na ubrousky PČ_003_Práce s drobným materiálem_Stojánek na ubrousky Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace

2 Anotace: Digitální učební materiál obsahuje pracovní postup výroby stojánku na ubrousky za použití kolíků na prádlo. Materiál vysvětluje celý pracovní postup výroby stojánku, v materiálu jsou uvedeny základní informace o kolících na prádlo. Je určen pro předmět pracovní činnosti a 4. – 5. ročník

3 Pomůcky Barvy, štětec, lepidlo, dřevěné kolíky na prádlo (min. 30 kusů) a ubrousky.

4 Krok č. 1. Všechny kolíky rozebereme na základní součásti, kovovou pružinu odstraníme.

5 Krok č. 2. Vezmeme si rozložený kolík a oba jeho hřbety natřeme lepidlem a přilepíme k sobě.

6 Krok č. 3. Takto vypadají slepené kolíky, připravíme si jich 24.

7 Krok č. 4. Na vyznačenou část kolíku naneseme větší vrstvu lepidla a postupně k sobě přilepíme 12 kolíků. Vznikne vějíř.

8 Krok č. 5. Takto vypadá konečná část jedné strany stojánku - tyto vějíře vytvoříme dva. Slepených kolíků musí být tolik, aby krajní část byla lehce šikmá.

9 Krok č. 6. Z dalšího rozloženého kolíku vytvoříme spodní část stojánku: slepením dvou jeho části vedle sebe. Ty pak přilepíme k vějíři.

10 Krok č. 7. Takto vypadá vějíř po nalepení spodní části.
Z druhé strany přilepíme druhý vějíř.

11 Pohled na stojánek ze shora - konečná fáze.
Krok č. 8. Pohled na stojánek ze shora - konečná fáze.

12 Hotový stojánek můžeme nalakovat vhodným lakem na dřevo, dozdobit ubrouskovou technikou nebo pomalovat dle fantazie žáků. Pak už do něj jen vložíme ubrousky.

13 Kolíček na prádlo  Je drobná technická pomůcka používaná při sušení vypraného prádla.  Často se používá název kramlík. Kolíček se skládá ze dvou protilehlých stejných kusů vyrobených ze dřeva nebo plastu , které drží pohromadě kovová pružina. V dřívějších dobách se používaly kolíčky vyrobené z jednoho kusu dřeva bez použití kovového pérka. Kolíky se vyrábí především ze smrkového dřeva.

14 Zdroje: Clothpin.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 9 May 2006 [cit ]. Dostupné z: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Clothpin.jpg Clothespin-2459e.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 31 January 2010 [cit ]. Dostupné z: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Clothespin-2459e.jpg Kolíček na prádlo. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, [cit ]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kol%C3%AD%C4%8Dek_na_pr%C3%A1dlo Vlastní fotografie


Stáhnout ppt "PČ_003_Práce s drobným materiálem_Stojánek na ubrousky"

Podobné prezentace


Reklamy Google