Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Neživá příroda - vzduch Pří_146_Rozmanitost přírody_Neživá příroda – vzduch Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Neživá příroda - vzduch Pří_146_Rozmanitost přírody_Neživá příroda – vzduch Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková."— Transkript prezentace:

1 Neživá příroda - vzduch Pří_146_Rozmanitost přírody_Neživá příroda – vzduch Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

2 Anotace:  Digitální učební materiál je určen pro seznámení žáků se vzduchem jako součástí neživé přírody.  V materiálu je popsáno složení vzduchu, pohyby větru, objasněn pojem atmosféra.  Je určen pro předmět přírodověda 4. ročník.  Tento materiál vznikl jako doplňující materiál k učebnici: ŠTIKOVÁ, Věra. Člověk a jeho svět: přírodověda pro 4. ročník. Ilustrace Hana Berková, Alena Baisová. Brno: Nová škola, c2010, 2 sv. Duhová řada. ISBN 978-80-7289-212-9.

3  je plynná látka  spolu s dalšími částmi neživé přírody tvoří základní podmínky pro život na Zemi  vzduch udržuje na Zemi teplotu přijatelnou pro život, jinak by v noci byl velký mráz a ve dne obrovské horko  vzduch ani jeho části nemůžeme okem vidět  vzduch se může pohybovat různou rychlostí Vzduch

4  Hlavní složky: Složení vzduchu pára dusík oxid uhličitý kyslík prach

5 Pohyb vzduchu  pohyb vzduchu vnímáme jako vítr,  větry rozdělujeme podle rychlosti od bezvětří až po orkány. bezvětří slabý vítr čerstvý vítr silný vítr bouřlivý vítrvichřice mohutná vichřice orkán, tornádo

6 TORNÁDO

7 Země je obalena velkou vrstvou vzduchu. Tato vrstva se nazývá ATMOSFÉRA. Země atmosféra

8 Vzduch je nezbytnou podmínkou pro………….…….. Je přítomen všude kolem nás. Skládá se z těchto částí:……………………………………………………… …….Největší část vzduchu tvoří…………………… Rostliny vytvářejí………………………….., který vdechují všichni živočichové i člověk. ÚKOL: Doplň text slovy z nápovědy. Doplněný text přepiš do sešitu. Nápověda: kyslík, život, dusík, prach, oxid uhličitý, dusík, kyslík, pára.

9 Rotating earth (huge).gif. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 05:20, 28 June 2009 [cit. 2013- 01-21]. Dostupné z: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rotating_earth_(huge).gif http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rotating_earth_(huge).gif F5 tornado Elie Manitoba 2007.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 10:32, 27 June 2009 [cit. 2013-01-21]. Dostupné z: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:F5_tornado_Elie_Manitoba_2007.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:F5_tornado_Elie_Manitoba_2007.jpg ŠTIKOVÁ, Věra. Člověk a jeho svět: přírodověda pro 4. ročník. Ilustrace Hana Berková, Alena Baisová. Brno: Nová škola, c2010, 2 sv. Duhová řada. ISBN 978-80-7289-212-9. Použité zdroje:


Stáhnout ppt "Neživá příroda - vzduch Pří_146_Rozmanitost přírody_Neživá příroda – vzduch Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková."

Podobné prezentace


Reklamy Google