Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá racionálními čísly-zlomky. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci využívají znalostí se zlomky u.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá racionálními čísly-zlomky. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci využívají znalostí se zlomky u."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá racionálními čísly-zlomky. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci využívají znalostí se zlomky u racionálních čísel. Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slovaZlomek, rozšiřování, krácení, převod na desetinné číslo. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum177 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Racionální čísla Racionální čísla a zlomek.

3 Podmnožiny racionálních čísel Veškerá čísla, která jsme se učili jsou podmnožinou racionálních čísel (spadají pod ně a přejímají jejich vlastnosti). Přirozená čísla. Celá čísla. Desetinná čísla. Zlomky.

4 Zlomky Racionální čísla – zlomky upravujeme stejně: Rozšiřování. Krácení. Převod na desetinné číslo. - pouze při záporném zlomku napíšeme před zlomek mínus.

5 Rozšiřování a krácení Rozšiřování: Krácení: - 8 : : 8 2

6 Převod na desetinné číslo , : 5 = -1, , Obr. 1 © Václav Simandl

7 Příklady Převedeme na zlomky: 0, , <- 1<- 0< 1 < Převedeme na desetinné čísla: , = 6 : 5 = 1, ,5 < -0,2 < 0 < 0,2< 1,2 Porovnejte: - 2 ; 0,2 ; 1 1 ; - 3,5 ;

8 Čerpáno Obr. 1. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

9 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá racionálními čísly-zlomky. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci využívají znalostí se zlomky u."

Podobné prezentace


Reklamy Google