Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte na farmě KLIKEJ!

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte na farmě KLIKEJ!"— Transkript prezentace:

1 Vítejte na farmě KLIKEJ!
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. KLIKEJ!

2 Poznávejte zvířátka, říkejte, jaké dělají zvuky, kde žijí anebo čím se živí.
Haf Haf

3 Znáte písničku o pejskovi?
Skákal pes, přes oves, přes zelenou louku, šel za ním myslivec,  pero na klobouku...

4 ga ga ga

5 Znáte písničku o husách?
Když jsem husy pásala... Maličká su, husy pasu... Andulko šafářova, husičky nemáš doma...

6 mňaau

7 A co písnička o kočce? nebo říkadlo: Kočka leze dírou, pes oknem...
Naše kočka strakatá, měla čtyři koťata. Jedno mourek, druhé bílé, třetí žluté, roztomilé. A to čtvrté strakaté, po mamince okaté.

8 Buuu

9 Také kravičky se objevily v písničkách:
Dú kravičky, dú, z pastvy dědinú. Co to ale značí, že se tuze mračí, dneska k večeru, dneska k večeru.

10 káč káč

11 Možná znáte tuto písničku celou:
Když jsem já sloužil to druhé léto, vysloužil jsem si kachničku za to. A ta kačka bláto tlačká, a to kuře krákoře, běhá po dvoře, má panenka pláče doma v komoře.

12 Mééé, mééé

13 Lidové říkadlo o koze: Naše koza strakatá měla pěkná kůzlata.
Sousedova vedlejší, měla ještě pěknější.

14 Íháááá

15 Také o koníčkách bylo složeno mnoho písniček:
Když jsem já ty koně pásal... Okolo Třeboně... Až já pojedu přes ten les, jen ty mě koníčku pěkně nes...

16 Chro Chro

17 Také prasátko se objevilo v písničce Když jsem já sloužil...
Když jsem já sloužil to čtvrté léto, vysloužil jsem si vepříka za to. A ten vepř jako pepř, a ta husa chodí bosa, a ta kačka bláto tlačká, a to kuře krákoře, běhá po dvoře, má panenka pláče doma v komoře.

18 Bee-e

19 Ovečka v lidových písních:
Běžela ovečka hore do kopečka a za ní beránek žalovat na zámek...

20 Kokodák Ki-ki-ri-kíí

21 Lidové říkadlo o kohoutu:
Kde je kohout? Na dvoře. Kde je myš? V komoře. Pejsek je v předsíni, kočička v kuchyni, krávy jsou ve stádě, kozy jsou v zahradě.

22 Všem těmto zvířátkům se říká hospodářská nebo také domácí zvířata
Všem těmto zvířátkům se říká hospodářská nebo také domácí zvířata. Je to proto, že člověku poskytují užitek. Dokážete podle obrázků určit, které zvířátko nám poskytuje tyto věci?

23 Znali jste zvířátka? Tak co třeba malá odměna?

24 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Pes: <http://www.clker.com/clipart html> Pes s kostí: <http://www.clker.com/clipart html> Pelíšek: <http://www.clker.com/clipart html> Kočka: <http://www.clker.com/clipart-6990.html> Myš: <http://www.clker.com/clipart html> Mléko: <http://www.clker.com/clipart-3921.html> <http://www.clker.com/clipart html> Kráva: <http://www.clker.com/clipart html> Kůň: <http://www.clker.com/clipart-6999.html> Prase: <http://www.clker.com/clipart html> Ovce: <http://www.clker.com/clipart html> Kachna: <http://www.clker.com/clipart-4605.html> Kohout: <http://www.clker.com/clipart-3320.html> Husa: <http://www.clker.com/clipart-goose.html> Husa: <http://www.clker.com/clipart-goose-4.html> <http://www.clker.com/clipart-goose-bird.html> Kachně: <http://www.clker.com/clipart html> Kachna: <http://www.clker.com/clipart-3069.html> Smajlík: <http://www.clker.com/clipart-4256.html> Koza: <http://www.clker.com/clipart html> <http://www.clker.com/clipart-3448.html> Prase2: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sow_with_piglet.jpg> Ovce: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flock_of_sheep.jpg> Kráva: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Cesky_strakaty_krava.jpg> Psí bouda: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:DogHouse_Dash_President_Harrison.jpg> Rybník: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bezdrev_in_October.jpg> Sýr: <http://www.clker.com/clipart html> Vejce: <http://www.clker.com/clipart-4066.html> Šunka: <http://www.clker.com/clipart html> Pečené kuře: <http://www.clker.com/clipart-3283.html> Pečená kachna: <http://www.clker.com/clipart html> Peří: <http://www.clker.com/clipart html> Zloděj: <http://www.clker.com/clipart-burgular-robber-theif.html> Vlna: <http://www.clker.com/clipart-2549.html> Kmeny: <http://www.clker.com/clipart html> Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: LUDEK. Pole2: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Pole_v_Cesku_lan_bez_mezi.jpg> PENG. Hnůj: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Misthaufen16.JPG> ERVÍN POSPÍŠIL. Slepice: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Hen_with_chickens_in_native_breeding.jpg> FLICKRLICKR. Tráva: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Grass-JW.jpg> MAREK SILARSKI. Kůň: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:%C5%B9rebak_1.jpg> JERZY OPIOŁA. Salaš: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Podska%C5%82y_a6.jpg> ADRIAN.BENKO. Pšenice: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Wheat_field.jpg> PACKA. Rybník: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Prague_Hrncire_Smatlik.jpg> TOMASZ KURAN. Stodola: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Barn_in_Poland01.jpg>


Stáhnout ppt "Vítejte na farmě KLIKEJ!"

Podobné prezentace


Reklamy Google