Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. KLIKEJ!

2 Červen Červen Červenec Červenec Srpen Srpen

3 Měsíc červen se jmenuje podle toho, že se červená (zraje) první ovoce. Poznáte jaké? Měsíc červen se jmenuje podle toho, že se červená (zraje) první ovoce. Poznáte jaké?

4 Jaké dobroty připravuje maminka z jahod? Jaké dobroty připravuje maminka z jahod?

5 V červnu se seká první tráva a suší se seno. Víte, co je to seno a k čemu slouží? Prohlédněte si fotografii, jak se seno dříve sklízelo. Znáte ještě staré nářadí k sekání trávy nebo obilí? Čím se seká tráva dnes? V červnu se seká první tráva a suší se seno. Víte, co je to seno a k čemu slouží? Prohlédněte si fotografii, jak se seno dříve sklízelo. Znáte ještě staré nářadí k sekání trávy nebo obilí? Čím se seká tráva dnes?

6 Bývají často bouřky Bývají často bouřky a prudké deště. a prudké deště.

7 Užíváme si i krásného počasí. Užíváme si i krásného počasí.

8 Sklízí se obilí, Sklízí se obilí, začínají žně: začínají žně:

9 Jedeme s rodiči na dovolenou. Jedeme s rodiči na dovolenou.

10 Srpen dostal jméno podle srpu (ten už známe). V tomto měsíci žně končí. Víte, co se dělá z obilí? Srpen dostal jméno podle srpu (ten už známe). V tomto měsíci žně končí. Víte, co se dělá z obilí?

11 Příroda hýří barvami Příroda hýří barvami − luční květy − luční květy Květiny na zahrádce Květiny na zahrádce

12 Po srpnu nás čeká měsíc září. Někteří z vás už půjdou do školy. Čeká je spousta nových kamarádů, ale také mnoho povinností. Ať se vám daří!

13 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Sluníčko: Jahoda: Plavání: Ryba: Třešně: Jahody: Maliny: Déšť: Kuře v pláštěnce: Deštník: Kbelíček: Míč: Hrad z písku: Sluníčko: Obilí: Karavan: Plážové auto: Dort: Motýl na květině: Senoseč: Bazén: Kombajn: Pečivo: Bouře:

14 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: FIR0002. Maliny: CLAYQUOT. Třešně: SPACEJ. Jahody: CHMEE2. Srp: CHMEE2. Kosa: ADRIAN.BENKO. Pšenice: CHMEE2. Chléb: HUTSCHI. Rohlík: A. KUNDELACH. Letní květiny: BROOKIE. Květiny na zahrádce:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného."

Podobné prezentace


Reklamy Google