Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 jsou to většinou byliny  mají svazčité kořeny  mají dutá stébla s kolénky  květy jsou v kláscíchklas nebo lata  plodem je obilka  využívají se jako.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " jsou to většinou byliny  mají svazčité kořeny  mají dutá stébla s kolénky  květy jsou v kláscíchklas nebo lata  plodem je obilka  využívají se jako."— Transkript prezentace:

1  jsou to většinou byliny  mají svazčité kořeny  mají dutá stébla s kolénky  květy jsou v kláscíchklas nebo lata  plodem je obilka  využívají se jako hospodářské rostliny

2 1. svazčitý kořen stébla 2.

3 pleva plucha osiny plušky tyčinky 3.

4 vyrábí se z ní: mouka krupice 4. 5.

5 vyrábí se z něho: žitná mouka – pečení tmavého pečiva náhražka kávy – melta alkoholický nápoj - gin 6. 7.

6 vyrábí se z něho: slad na výrobu piva a whisky ječné kroupy a krupky náhražka kávy - melta 8. 9.

7 vyrábí se z něho: ovesné vločky krupice nebo mouka

8 použití: krmivo pro dobytek zelenina (malé klásky) popcorn

9 používá se: jako potravina k výrobě mouky

10 Utvoř dvojice: PŠENICE ŽITO JEČMEN OVES

11  1. [cit ], autor Martin Cilenšek. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  2. [cit ], autor Adrian.benko. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  3. [cit ], autor Supermartl. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  4. [cit ], autor Franz Eugen Köhler. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  5. [cit ], autor Bluemoose. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  6. [cit ], autor Fir0002. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  7. [cit ], autor Pastorius. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  8. [cit ], autor Rasbak. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  9. [cit ], autor Rasbak. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  10. [cit ], autor Radim Cerkal, Ing. Pavlína Hrstková, Tomáš Středa. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  11. [cit ], autor Jose Hernandez. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  12. [cit ], autor CryptoDerk. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:

12  13. [cit ], autor H. Zell. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  14. [cit ], autor Andrew Butko. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  15. [cit ], autor Fir0002. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  16. [cit ], autor Fastily. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  17. [cit ], autor Franz Eugen Köhler. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  18. [cit ], autor Hutschi. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  19. [cit ], autor Fritzs. Dostupný pod licencí Creative Commons na www: ang=cs  20. [cit ], autor Rude. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:  21. [cit ], autor MarkusHagenlocher. Dostupný pod licencí Creative Commons na www:

13 Prezentaci je možné používat k závěrečnému opakování čeledi Lipnicovité. Důraz je kladen na využití obilovin.


Stáhnout ppt " jsou to většinou byliny  mají svazčité kořeny  mají dutá stébla s kolénky  květy jsou v kláscíchklas nebo lata  plodem je obilka  využívají se jako."

Podobné prezentace


Reklamy Google