Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečně na internetu. Nejprve trochu průzkumu 3 z našich kuřátek NEMÁ DOMA POČÍTAČ 5 z našich kuřátek NEMÁ DOMA PŘÍSTUP K INTERNETU 5 z našich kuřátek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečně na internetu. Nejprve trochu průzkumu 3 z našich kuřátek NEMÁ DOMA POČÍTAČ 5 z našich kuřátek NEMÁ DOMA PŘÍSTUP K INTERNETU 5 z našich kuřátek."— Transkript prezentace:

1 Bezpečně na internetu

2 Nejprve trochu průzkumu 3 z našich kuřátek NEMÁ DOMA POČÍTAČ 5 z našich kuřátek NEMÁ DOMA PŘÍSTUP K INTERNETU 5 z našich kuřátek má účet na FACEBOOKU ( všech 5 ví, že je facebook až od 15 :o ) 4 z našich kuřátek má účet na SKYPE 8 z našich kuřátek PRAVIDELNĚ HRAJE ON- LINE HRY 5 z našich kuřátek POUŽÍVÁ INTERNET PRO UČENÍ

3 DESATERO BEZPEČNOSTI NA INTERNETU Nejprve jsme si udělali malou besedu a seznámili se s desaterem bezpečného internetu: 1.Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. 2.Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Svou intimní fotku neposílej ani kamarádovi nebo kamarádce - nikdy nevíš, co s ní může někdy udělat. 3.Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. 4.Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Ignoruj je. 5.Nedomlouvej si schůzku přes internet, aniž bys o tom řekl někomu jinému. 6.Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku. 7.Svěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí. 8.Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy. 9.Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš. 10.Když se s někým nechceš bavit, nebav se

4 A co jsme si zapamatovali? Kuba 4. třída

5 A co jsme si zapamatovali? Kačka 2. třída

6 A co jsme si zapamatovali? Zuzka 1. třída

7 A co jsme si zapamatovali? Verča 2. třída

8 A co jsme si zapamatovali? Lukáš 2. třída Míša 2.třída

9 A co jsme si zapamatovali? Simča 4. třída

10 A co jsme si zapamatovali? Anežka 1. třída

11 A co jsme si zapamatovali? Rýša 2. třída

12 A co jsme si zapamatovali? Romča 2. třída

13 A co jsme si zapamatovali? Davídek 1. třída

14 Takže už víme jak na to? Asi ještě ne docela, ale zase jsme o něco chytřejší a opatrnější


Stáhnout ppt "Bezpečně na internetu. Nejprve trochu průzkumu 3 z našich kuřátek NEMÁ DOMA POČÍTAČ 5 z našich kuřátek NEMÁ DOMA PŘÍSTUP K INTERNETU 5 z našich kuřátek."

Podobné prezentace


Reklamy Google