Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečnost na internetu Jak minimalizovat nebezpečí?  Desatero bezpečí na internetu  Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečnost na internetu Jak minimalizovat nebezpečí?  Desatero bezpečí na internetu  Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem."— Transkript prezentace:

1

2 Bezpečnost na internetu

3 Jak minimalizovat nebezpečí?  Desatero bezpečí na internetu  Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem.  Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní.  Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi.  Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy.  Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.  Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.  Svěř se dospělému, pokud tě stránky uvedou do rozpaků nebo vyděsí.  Nedej šanci virům. Neotvírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy.  Nevěř každé informaci, kterou na Internetu získáš.  Když se s někým nechceš bavit, nebav se.

4 Internet dobro nebo zlo?  http://jarda.peregrin.cz/mybibl/PDFTxt/380. pdf http://jarda.peregrin.cz/mybibl/PDFTxt/380. pdf http://jarda.peregrin.cz/mybibl/PDFTxt/380. pdf

5 Jaká nebezpečí na nás číhají?  Zneužitím našich osobních údajů a informací. Vždy musíte pamatovat na to, že všechno, co o sobě na internetu jednou zveřejníte, může být použito jiným uživatelem úplně v jiném významu, s jiným úmyslem a v jiném kontextu, a to i tehdy, když už jste to dávno smazali.  Zneužitím informací o tom, kde se pohybujete a jak trávíte čas. Nikdy nevíte, jestli informace o vašem pohybu nesleduje třeba zloděj, který tak zjistí, kdy u vás nebývá nikdo doma.  Zneužitím fotografií, záznamů z webkamery, zvukových záznamů.  Setkáním s různými podvodníky, s uživateli, kteří se vydávají za někoho jiného, než kým opravdu jsou, s cílem vás oklamat a poškodit, využít pro svůj prospěch.  Setkáním se stránkami, jejichž obsah vás může šokovat, vyděsit nebo pohoršit.  Lživými informacemi o nějakém tématu.  Manipulací. To znamená, že na internetu můžou být představovány různé hodnoty, normy, pravidla a postoje jako ty pravé, zdravé a normální i přes to, že opak je pravdou.  Setkáním s agresivními uživateli, se sexuálními devianty.  Kyberšikanou.  Ztrátou virtuální identity – může se stát, že se vám někdo nabourá do uživatelského účtu nebo profilu a změní ho podle svých představ s tím, že se vydává za vás.  Závislostí na užívání internetu.  Zhoršením vztahů s kamarády nebo s rodinou kvůli tomu, že komunikujete hlavně online a tak trochu zapomínáte, jaké to je komunikovat z oči do očí.  Ohrožení různými počítačovými viry, které se šíří například pomocí e-mailu. Tomuto tématu se dál věnovat nebudeme, přenechejme ho počítačovým odborníkům. Důležitou zásadou je neotvírat e-maily, zejména přílohy, které poslal neznámý odesílatel, sledovat reakci počítače na naši činnost na internetu, používat antivirové programy. Pro více informací se podívejte například na tyto stránky:http://www.bezpecnyinternet.cz/zacatecnik/zabezpeceni-pocitace/default.aspx http://www.bezpecnyinternet.cz/zacatecnik/zabezpeceni-pocitace/default.aspx

6 Facebook  Facebook ?co to vlastně je?....  všichni ho znají je to nejnavštěvovanější sociální síť na světě! Mě osobně se nelíbí, protože je velmi snadné se dostat do problémů.:zažalování za nadávky,nechtěně si něco koupíte, jsou tam spamy, kyberšikana…. .

7 Facebook  Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svojí miliardou aktivních uživatelů (říjen 2012)[3]je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do šedesáti osmi jazyků.[3] V roce 2010 vznikl americký film The Social Network, který pojednává o počátcích Facebooku.

8 Ůdaje o facebooku  Facebook Typ akciováspolečnost Založeno Cambridge, Massachusetts (1. února 2004)[1] Ústředí Palo Alto, Kalifornie Dublin, Irsko (mezinárodní ústředí pro Evropu, Afriku a Střední východ)Klíčoví lidéMark Zuckerberg, zakladatel a CEO Dustin Moskovitz, spoluzakladatel Sheryl Sandbergová, COO Matt Cohlr, Manažer pro strategii a obchod Chris Hughes, spoluzakladatel Hodnota$104 miliard USD (IPO 2012)Zaměstnanci 5299 (červen 2013)[2][3]Webová stránkawww.facebook.comTyp stránky sociální síť Registrace povinná Dostupné jazyky 70 jazyků včetně češtiny Spuštěno Únor 2004 Současný stavaktivní

9 internet

10

11 Pozor na pedofily!!!!

12

13


Stáhnout ppt "Bezpečnost na internetu Jak minimalizovat nebezpečí?  Desatero bezpečí na internetu  Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem."

Podobné prezentace


Reklamy Google