Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečnost na internetu!. Bezpečnost na internetu je relativně široký pojem a zároveň důležitý problém jak pro běžné uživatele, tak administrátory velkých.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečnost na internetu!. Bezpečnost na internetu je relativně široký pojem a zároveň důležitý problém jak pro běžné uživatele, tak administrátory velkých."— Transkript prezentace:

1 Bezpečnost na internetu!

2 Bezpečnost na internetu je relativně široký pojem a zároveň důležitý problém jak pro běžné uživatele, tak administrátory velkých sítí. Většinou se snaží zamezit provozu stránek s ilegálním obsahem, nebo zamezit samotné nelegální činnosti pomocí zákonů (např: protispamová legislativa) a nasazením policie. V některých státech tato činnost hraničí, či dokonce přerůstá do cenzury. Příklady takových států jsou Čína nebo Írán.

3 Bezpečí v komunikaci Z důvodů absence šifrování by neměla bát citlivá data posílána e-mailem, protože ten je předáván na své cestě nešifrovaně mezi mnohými uzly. Stejně tak většina komunikace skrz instant messaging služby probíhá nešifrovaně. E-mail bývá též příčinou mnoha virových nákaz, viry jsou často maskovány jako zajímavý obsah v příloze e-mailu. Typicky jde o www.EXE či.COM soubory, různé souborové archivy, popřípadě běžné soubory kancelářských balíků které obsahují škodlivé makro.

4 Na internetu je vás možno ohrožovat od virů, kde něco stáhnete a není to ověřený, až po pedofily nebo násilníky. Viry snadno odstraníte, nebo zabráníte. Buď pomocí antivirů, po případě daný program smažete. Ale co pak u takových pedofilů a násilníku? Jak se před nimi ochránit? Na internetu se chovají jako všichni ostatní. Jsou milý, jsou sympatický. A pak? Najednou vám řeknou (hlavně dětem a mládeži), že když jim pošlou své intimní fotky, tak že jim koupí kredit po případě rovnou celý nový telefon. No, a když toto vše udělají, chce je vylákat ven. A když se tak stane, a oni půjdou - zneužijí. A pak nemějte na internetu strach! A proto je zde pro vás projekt Bezpečnost na Internetu. V sekci "Pravidla k dodržování", najdete jak se bránit už od samého počátku, a nemůže se nic stát. A po případě, když už se něco takového stane, vždy v tom nejste sami!

5

6 Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem. Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému. Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku. Svěř se dospělému, pokud tě stránky uvedou do rozpaků nebo vyděsí. Nedej šanci virům. Neotvírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy. Nevěř každé informaci, kterou na Internetu získáš. Když se s někým nechceš bavit, nebav se.


Stáhnout ppt "Bezpečnost na internetu!. Bezpečnost na internetu je relativně široký pojem a zároveň důležitý problém jak pro běžné uživatele, tak administrátory velkých."

Podobné prezentace


Reklamy Google