Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečnost na internetu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečnost na internetu"— Transkript prezentace:

1 Bezpečnost na internetu
Vypracoval: František Mayer

2 Online komunikace Jednou z věcí, kterou internet světu přinesl, je právě usnadnění komunikace. V dnešní době byste asi hledali složitě někoho, kdo s on-line komunikací v jakékoli podobě nikdy nepřišel do styku. Díky komunikaci on-line se prodlevy mezi předáním jakékoli informace adresátovi zkrátily na naprosté minimum. Usnadnění komunikace prostřednictvím internetu s sebou proto nese i jistá rizika a musíme s nimi počítat. Obezřetnost při posílání citlivějšího obsahu, jako jsou osobní data či soukromé materiály, je proto na místě.

3 Sociální sítě Sociální sítě umožňují sdílení zážitků s vašimi přáteli, ale i s cizími lidmi, kterým to dovolíte. Existuje mnoho tematických sítí určených k seznámení, hledání a udržování vztahů mezi spolužáky či známými.

4 Desatero bezpečného internetu
Nezapomeň: opatrný internetový surfař je inteligentní surfař! Nedávej nikomu adresu ani telefon! Nevíš, kdo se skrývá za obrazovkou! Neposílej nikomu po internetu svoji fotografii, nesděluj svůj věk! Udržuj heslo své internetové schránky v tajnosti, nesděluj ho ani kamarádovi! Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární y! Nedomlouvej si schůzkou po internetu, aniž bys o tom řekl alespoň jednomu z rodičů. Pokud Tě nějaký obrázek nebo šokuje: okamžitě opusť webovou stránku. Svěř se dospělému, pokud Tě internet vyděsí nebo přivede do rozpaků! Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy! Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!

5 Zabezpečení počítače Stejně jako si chráníte své domovy pomocí dveří a zámků, je nutné chránit i svůj počítač a data v něm uložená. Podcenit zabezpečení počítače může vést ke ztrátě citlivých dat, ztrátě přihlašovacích jmen a hesel a jejich následné zneužití k nedovolenému obohacení nebo páchání trestné činnosti vaším jménem. Osvojte si základní pravidla pro zabezpečení vašeho počítače.

6 Hesla Hesla představují klíče, které používáte pro přístup k různým typům účtů, ať už ve svém počítači, firemní síti nebo službám, obchodům a dalším portálům na internetu. Pokud tyto údaje odcizí zločinci nebo jiní uživatelé se zlými úmysly, mohou získat přístup k vašim účtům a napáchat značné škody.

7 Nakupování přes internet
Nakupování po internetu je u nás stále oblíbenější. Na internetu už někdy nakupoval každý čtvrtý Čech a dá se očekávat, že se zájem bude zvyšovat. Lákají nižší ceny téměř všech druhů zboží v porovnání s nákupem v kamenném obchodě a možnost rychlého srovnání zboží a získání informací o tomto zboží na stránkách obchodů. Nezanedbatelná je i úspora času a možnost nakupovat v jakoukoli denní či noční dobu.

8 Stahování souborů a programů
Stahování souborů a programů z internetu je jednou z častých činností na počítači. Stažené soubory však mohou obsahovat nežádoucí kód, který infikuje váš počítač. Je proto dobré dodržovat několik zásad, jež sníží riziko nakažení vašeho počítače nebo ho zcela vyloučí.

9 Můj názor Můj názor je že si každý musí dávat velký pozor před internetovými surfaři. Já osobně si pozor dávám před nějakým internetovým ponížením.


Stáhnout ppt "Bezpečnost na internetu"

Podobné prezentace


Reklamy Google