Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečnost na internetu. V širším smyslu do této oblasti náleží také ochrana před úniky nevhodných osobních informací, například, manipulace s lidmi na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečnost na internetu. V širším smyslu do této oblasti náleží také ochrana před úniky nevhodných osobních informací, například, manipulace s lidmi na."— Transkript prezentace:

1 Bezpečnost na internetu. V širším smyslu do této oblasti náleží také ochrana před úniky nevhodných osobních informací, například, manipulace s lidmi na sociálních sítích nebo zamezení zobrazení citlivých firemních dokumentů ve výsledcích. Na bezpečnosti na internetu mají svůj zájem také státy, případně mezinárodní organizace. Většinou se snaží zamezit provozu stránek s ilegálním obsahem, nebo zamezit samotné nelegální činnosti pomocí zákonů a nasazením policie. Napsala: Natálie Kramplová

2

3  Bezpečnost na internetu je relativně široký pojem a zároveň důležitý problém jak pro běžné uživatele, tak administrátory velkých sítí. Můžeme jí rozumět jako souboru opatření, jež mají za cíl znemožnit, nebo maximálně znesnadnit útočníkovi získání soukromých či neveřejných dat, obsahu komunikace zamezit převzetí vlády nad počítačem, případně celou sítí, nebo útoku s pokusem vyřadit z činnosti.

4

5 Na bezpečnosti na internetu mají svůj zájem také státy, případně mezinárodní organizace. Většinou se snaží zamezit provozu stránek s ilegálním obsahem, nebo zamezit samotné nelegální činnosti pomocí zákonů a nasazením policie. Nebezpečí v komunikaci Nebezpečí v komunikaci Z důvodu absence šifrování by neměla být citlivá data posílána e-mailem, protože ten je předáván na své cestě nešifrovaně mezi mnohými uzly. Stejně tak většina komunikace skrz služby probíhá nešifrovaně.

6

7 Kontroverzní problémy internetové bezpečnosti  Internetová bezpečnost je i zájmem států, avšak z trochu jiného hlediska než je bezpečnost jednotlivce, nebo firem jejíž síť je propojená s internetem. Prohlášeními o nelegálním obsahu a internetové bezpečnosti některé země, převážně ovlivňují podobu internetu a vytěsňují z něj jiné než jimi protlačované oficiální názory. Vzniká tak jev internetu, případně se tento jev připodobňuje k obrovskému za kterým daná země a tamější uživatelé internetu leží. Internetový obsah je podrobně sledován i ve vyspělých zemích, v roce 2009 CIA investovala prostřednictvím jedné ze svých firem do firmy, jež se zabývá monitoringem.V roce 2007 Německá vláda zvažovala schválení zákona nasazení v boji proti zločinu, od stejného roku je veřejně znám fakt, že FBI používá k monitoringu počítačů podezřelých osob

8

9  Internetový obsah je podrobně sledován i ve vyspělých zemích, v roce 2009 CIA investovala prostřednictvím jedné ze svých firem do firmy, jež se zabývá monitoringem.V roce 2007 Německá vláda zvažovala schválení zákona nasazení v boji proti zločinu od stejného roku je veřejně znám fakt, že FBI používá k monitoringu počítačů podezřelých osob  Můj názor je : mohla bych se setkat s nákým úchylem.

10


Stáhnout ppt "Bezpečnost na internetu. V širším smyslu do této oblasti náleží také ochrana před úniky nevhodných osobních informací, například, manipulace s lidmi na."

Podobné prezentace


Reklamy Google