Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vize školy Inkluzivní vzdělávání – problémy, otázky Podmínky smysluplné inkluze Realizace inkluze PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vize školy Inkluzivní vzdělávání – problémy, otázky Podmínky smysluplné inkluze Realizace inkluze PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ."— Transkript prezentace:

1 Vize školy Inkluzivní vzdělávání – problémy, otázky Podmínky smysluplné inkluze Realizace inkluze PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

2 musíme jít cestou inkluze Vize školy inkluzivní x exkluzivní škola náročnější pro učitele inkluze = nevýběrová škola systém ČR užitečnější pro společnost PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

3 Podmínky inkluze Pedagog - důvěra v inkluzi -změna role – průvodce, motivátor, nikoliv předkladatel, krotitel, „nutitel“ -hledání cest, jak to lze -podpůrný přístup -respektování individualit Žák -příjemce nabídky vzdělávání -větší samostatnost -respektování svých možností PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

4 Realizace inkluze - cíl Rozvoj myšlení dětí Vnitřní motivace ke vzdělávání Socializace PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

5 Individualizace - vzdělávání všech žáků na maximum jejich možností Samostatnost dětí - dělají děti Předkládání přiměřeně náročných úloh Lehké úlohy demotivují Příliš těžké úlohy odrazují Vnitřní motivace žáků Realizace inkluze Podpůrný přístup Podpůrná opatření PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

6 Podpůrný přístup - patří všem dětem !! Individualizace ve výuce. Věnování se všem dětem! Přiměřeně náročné úlohy. Respektování handicepů – realizace podpůrných opatření Hodnocení výsledků. Kontrola porozumění zadání a realizace úkolů. Nenecháváme děti jít špatnou cestou. Monitorujeme jeho postup, ukazujeme na chyby, navádíme je na správnou cestu řešení. Chyba je výzvou ke zlepšení, nikoliv cíl vzdělávání Pozitivní přístup. U všech dětí hledáme, co umí, nikoliv co neumí. PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

7 Podpůrná opatření - dětem, které to potřebují Vyrovnání handicapu k dosažení stejných cílů! Stanoveno v IVP Dopolední a odpolední podpůrné aktivity Paměťové tabulky Kratší testy Delší čas Větší text Jiná forma hodnocení MUP Asistent pedagoga Adekvátní cíle vzdělávání PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.


Stáhnout ppt "Vize školy Inkluzivní vzdělávání – problémy, otázky Podmínky smysluplné inkluze Realizace inkluze PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ."

Podobné prezentace


Reklamy Google