Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ročník: 2. a.3 Vzdělávací obor:Strojírenská technologie, DIC Tematický okruh: Obrábění - soustružení Téma:Soustružení vnitřních válcových ploch Jméno autora:FÜRST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ročník: 2. a.3 Vzdělávací obor:Strojírenská technologie, DIC Tematický okruh: Obrábění - soustružení Téma:Soustružení vnitřních válcových ploch Jméno autora:FÜRST."— Transkript prezentace:

1 Ročník: 2. a.3 Vzdělávací obor:Strojírenská technologie, DIC Tematický okruh: Obrábění - soustružení Téma:Soustružení vnitřních válcových ploch Jméno autora:FÜRST Roman, HLAVÁČEK Miroslav Vytvořeno dne:19. září 2012 Metodický popis, (anotace): Podpora hodiny strojírenské technologie a DIC lze použít názornému vysvětlení a testování

2 Výukový materiál Číslo projektu : CZ. 1.07/1.5.00/ Šablona: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo materiálu: VY 32 INOVACE STT 1016

3 Soustružení válcových děr Při soustružení děr na soustruhu nemůže obsluha zrakem kontrolovat průběh a výsledky práce nože v díře obrobku. Při soustružení děr na soustruhu nemůže obsluha zrakem kontrolovat průběh a výsledky práce nože v díře obrobku. Často se musí uchýlit k sledování postupu práce sluchem. Často se musí uchýlit k sledování postupu práce sluchem. To vyžaduje od obsluhy zvýšenou pozornost, aby vždy dodržela rozměry a tvar vyvrtané díry. To vyžaduje od obsluhy zvýšenou pozornost, aby vždy dodržela rozměry a tvar vyvrtané díry.

4 Postup při soustružení děr Upnout obrobek do upínacího zařízení. Upnout obrobek do upínacího zařízení. Vybrat nože vhodného tvaru a rozměru dle rozměru díry. Vnitřní uběrací nůž a hladící nůž. Vybrat nože vhodného tvaru a rozměru dle rozměru díry. Vnitřní uběrací nůž a hladící nůž. Určit vyložení uběracího a hladícího nože a nože do osy soustružení. Určit vyložení uběracího a hladícího nože a nože do osy soustružení. Nastavit otáčky vřetena a posuv. Nastavit otáčky vřetena a posuv. Spustit stroj a ubrat třísku na zkoušku Spustit stroj a ubrat třísku na zkoušku Měřit díru posuvným měřítkem a nastavit tloušťku třísky na nový záběr. Měřit díru posuvným měřítkem a nastavit tloušťku třísky na nový záběr.

5 Měření válcových děr Posuvným měřítkem Posuvným měřítkem Válcovým mezním kalibrem neměříme velikost rozměrů, nýbrž kontrolujeme, leží-li vyrobený průměr v dovolených mezních nepřesnosti. Válcovým mezním kalibrem neměříme velikost rozměrů, nýbrž kontrolujeme, leží-li vyrobený průměr v dovolených mezních nepřesnosti. Kalibr má dobrou a zmetkovou stranu označenou na krčku červeně. Kalibr má dobrou a zmetkovou stranu označenou na krčku červeně. Mikrometrické odpichy se používají pro přesnější měření větších vnitřních rozměrů. Mikrometrické odpichy se používají pro přesnější měření větších vnitřních rozměrů.

6 VNITŘNÍ VÁLCOVÉ PLOCHY

7 Kontrolní otázky - jakých nožů používáme k obrábění vnitřních válcových ploch - jakých nožů používáme k obrábění vnitřních válcových ploch - vysvětli postup při soustružení děr - vysvětli postup při soustružení děr - jakých měřidel používáme k měření vnitřních válcových ploch - jakých měřidel používáme k měření vnitřních válcových ploch

8 Zdroje Bezpečnostní předpisy pro obráběcí stroje na kovy ČSN , Bezpečnostní předpisy pro obráběcí stroje na kovy ČSN , Video je autorův vlastní záznam. Video je autorův vlastní záznam.


Stáhnout ppt "Ročník: 2. a.3 Vzdělávací obor:Strojírenská technologie, DIC Tematický okruh: Obrábění - soustružení Téma:Soustružení vnitřních válcových ploch Jméno autora:FÜRST."

Podobné prezentace


Reklamy Google