Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název projektu: Inovace výuky na GSN prostřednictvím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název projektu: Inovace výuky na GSN prostřednictvím."— Transkript prezentace:

1 Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název projektu: Inovace výuky na GSN prostřednictvím ICT Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0940 Autor: PhDr. Ing. Stanislav Hamerský Tematická oblast: Biochemie Název DUMu: Chemická struktura fosfolipidů a glykolipidů Kód: VY_32_INOVACE_CH.2.07 Datum:26. 11. 2012 Cílová skupina: Žáci středních škol Klíčová slova:Fosfolipidy, glykolipidy Anotace: Tato prezentace slouží k procvičení chemické struktury fosfolipidů a glykolipidů. Do výuky je vhodné ji zařadit v rámci opakování probraného učiva.

2 1. Běžnou složkou buněčných membrán je fosfatidylcholin neboli lecithin. Identifikujte jeho základní strukturní komponenty podle chemického vzorce:

3 Správné řešení: glycerol kyselina stearová kyselina olejová fosfát cholin

4 2. Pozměňte chemický vzorec lecithinu z předchozí úlohy tak, abyste znázorňoval strukturu fosfatidyl- ethanolaminu.

5 Správné řešení:

6 Tento digitální učební materiál byl vytvořen pomocí software: 1.Microsoft Ofiice 2007 2.ACD ChemSketch (Freeware) Použitý zdroj: VODRÁŽKA, Zdeněk. Biochemie. 2. oprav. vyd. Praha: Academia, 2002, Přer. str. ISBN 80-200-0600-1. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "Škola: Gymnázium, Brno, Slovanské náměstí 7 Šablona: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název projektu: Inovace výuky na GSN prostřednictvím."

Podobné prezentace


Reklamy Google