Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: IV/2 Dělitelnost přirozených čísel. Název: Matematika – 8.r., Dělitelnost přirozených čísel. Anotace: Materiál obsahuje slovní úlohy z praktického života. Autor: Tamara Huková Datum : Jazyk: čeština Ročník: VIII. Předmět: Matematika Očekávaný výstup: Žáci modelují a řeší situace s využitím dělitelnosti v oboru přirozených čísel. Klíčová slova: dělitelnost Druh učebního materiálu: Power Pointová prezentace Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 1. Na obrázku je znázorněno schodiště se 14 schody a celkovou výškou 252cm postavené na ploše délky 500cm. a) Jak vysoký je každý ze schodů? b) Jak dlouhá je rovná plocha nad schodištěm, je-li každý schod 30cm hluboký? 30cm. 14 = 420cm 500cm - 420cm = 80cm 252cm : 14 = 18cm 252cm 500cm 14 schody Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

3 2. V obchodním centru se prodává travní semeno ve 2kg baleních po 270Kč za balení. V zahradnictví mají 3kg pytle po 360Kč za kus a 5kg po 550Kč. Při nákupu se semena z pytlů ani z balení nemohou odsypávat. Nešporovi potřebují koupit nejméně 11kg trávy, pan Louka potřebuje 37kg. a) Kolik Kč zaplatí Nešporovi pokud nakupují v obchodním centru? b) Kolik 5kg a kolik 3kg balení koupí pan Louka v zahrodnictví chce-li nakoupit co nejlevněji? Kolik zaplatí? Kč = 1620Kč 550Kč : 5 = 110Kč ; 360Kč : 3kg = 120Kč 37kg : 5kg = 7(2kg); Kč = 3850Kč ; Kč =360Kč 3850Kč + 360Kč = 4210Kč. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

4 Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Zdroj:


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google