Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento pojem zahrnuje v sobě řadu významných proudů a směrů v umění 20. století Společným rysem těchto směrů je konstruktivní princip tvorby uměleckého.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento pojem zahrnuje v sobě řadu významných proudů a směrů v umění 20. století Společným rysem těchto směrů je konstruktivní princip tvorby uměleckého."— Transkript prezentace:

1

2 Tento pojem zahrnuje v sobě řadu významných proudů a směrů v umění 20. století Společným rysem těchto směrů je konstruktivní princip tvorby uměleckého díla, které nejčastěji využívá základní prvky výtvarného umění: barvu, křivky, přímky, tvary, rytmus apod. Tyto prvky v zobrazení nejsou vázány na předmětnou skutečnost. Společným rysem těchto směrů je konstruktivní princip tvorby uměleckého díla, které nejčastěji využívá základní prvky výtvarného umění: barvu, křivky, přímky, tvary, rytmus apod. Tyto prvky v zobrazení nejsou vázány na předmětnou skutečnost.

3 N ejdůležitější směry a skupiny: ORFISMUS SUPREMATISMUS NEOPLASTICISMUS (De Stijl) BAUHAUS KONSTRUKTIVISMUS

4 10 R. Delaunay, Sluneční kotouče

5 11 R. Delaunay, Nekonečný rytmus

6 12 F. Kupka, Filozofická architektura

7 13 K. Malevič, Suprematistická kompozice

8 14 P. Mondrian, Obraz II

9 15 L. Moholy-Nagy, Kompozice K IV

10 16 V.Tatlin, památník III. internacionály

11 17 A. Pevsner, Rozvinutelné plochy

12 Představitelé: František KUPKA ORFISMUS Robert DELAUNAY SUPREMATISMUS Kazimír MALEVIČ NEOPLASTICISMUS (De Stijl) Piet MONDRIAN Theo Van DOESBURG BAUHAUS László MOHOLY-NAGY Walter GROPIUS

13 Představitelé: KONSTRUKTIVISMUS Vladimír TATLIN Konstantin MELNIKOV Naum GABO Antoine PEVSNER


Stáhnout ppt "Tento pojem zahrnuje v sobě řadu významných proudů a směrů v umění 20. století Společným rysem těchto směrů je konstruktivní princip tvorby uměleckého."

Podobné prezentace


Reklamy Google