Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Významný avantgardní malířský a sochařský směr z počátku XX. století Výstavba díla je charakteristická zjednodušením tvarů a rozložením zobrazovaných.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Významný avantgardní malířský a sochařský směr z počátku XX. století Výstavba díla je charakteristická zjednodušením tvarů a rozložením zobrazovaných."— Transkript prezentace:

1

2 Významný avantgardní malířský a sochařský směr z počátku XX. století Výstavba díla je charakteristická zjednodušením tvarů a rozložením zobrazovaných objektů do mnoha pohledů. Kubistický princip nalezl svou odezvu rovněž v architektuře a užitém umění.

3 Tento umělecký směr se zpravidla dělí do tří období:  Přípravné (1907-1909)  Analytické (1910-1912)  Syntetické (1913-1914)

4 01 G.Braque, Viadukt v L‘ Estaque

5 02 G.Braque, Portugalec

6 03 G.Braque, Kytara a klarinet

7 04 P. Picasso, Avignonské slečny

8 05 P. Picasso, Zátiší s houslemi

9 Představitelé:  Georges BRAQUE  Pablo PICASSO  Juan GRIS a další v Čechách:  Emil FILLA  Otto GUTFREUND  Josef ČAPEK  Josef GOČÁR


Stáhnout ppt "Významný avantgardní malířský a sochařský směr z počátku XX. století Výstavba díla je charakteristická zjednodušením tvarů a rozložením zobrazovaných."

Podobné prezentace


Reklamy Google