Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/ „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_Te1.06 Jatka v obrazech Vytvořeno: Ověřeno: Třída:ŘU 1

2 Jatečné opracování Vzdělávací oblast:Zpracování masa Předmět:Technologie Ročník:1. ročník Autor:Mgr. Sedláčková Pavla Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:jatka v obrazech – odkaz na hypertextový odkaz Klíčová slova:porážka, omráčení, paření Anotace:Materiál je určen pro výuku jatečného opracování v odborném předmětu technologie a zpracování masa pro jatečné opracování.

3 Jatka - stání

4 Ustájení před porážkou Ustájení pro prasata s pneumatickými zdvižnými dveřmi.

5 Vepřová porážka Vepřová porážka - omračovací klec a omračovací elektrické kleště.

6 Omračování Omračovací vepřová past pro omračování el. Proudem.

7 Omračování CO2 omračovací zařízení s vykrvovacím elevátorem pro prasata.

8 Jatečné opracování Dočištění po vykrvení: zvonkem Plynem.

9 Jatečné opracování - čistá porážka Vykolení – ve visu, odběr střev do kontejneru.

10 Dělení vepřového masa Půlení kotoučovou pilou.

11 Expedice, chladírna Vážení Zatřídění Evidence

12 Chlazení masa, zrání masa Odvěšovny a chladírny

13 Bourání Pracovní stoly a pomůcky

14 Bourárna Bourání pro: Výsek Výrobu Mrazírny

15 Masná výroba - práce s kutrem Mísení Kutr

16 Výrobna Narážka

17 Výrobna Řezačka Kalibrovaná narážka Vařená výroba

18 Uzení

19 Chlazení výroby a chladící tunel

20 Otázky a odpovědi 1. Jaké prostory jste viděli po bourání ? Masnou výrobu a chladící sklady. 2. Bourání se dělí podle použití? Výsek, výrobu, mrazírny. 3. Co vše je potřeba vykonat při expedici jut(jatečně upraveného těla)? Vážení, zatřídění, evidence.

21 Použité zdroje Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google