Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada: VY_32_INOVACE_Te2.23 Chlazení masa Vytvořeno: 06. 05. 2013 Ověřeno: 24.09.2013 Třída: Řu 2

2 Chlazení a mražení Vzdělávací oblast:Zpracování masa Předmět:Technologie Ročník:2 ročník Autor:Mgr. Sedláčková Pavla Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:chladící a mrazící pulty ve škole a provozovně jatek Klíčová slova:chlazení, skladování, absorpce, komprese Anotace:Materiál je určen pro výuku v odborném předmětu technologie a zpracování masa.

3 Účel chlazení Snížení teploty masa nebo prostoru, kde se potravina skladuje. Ochrana před znehodnocením živými organismy a mikroorganismy.

4 Chlazení a skladování masa chladící stroje chladírny mrazírny

5 Maso a masné výrobky se ukládají do prostor s přiměřeně nízkou teplotou, které se dosahuje chladícím strojním zařízením. Sklady

6 Druhy chladících zařízení absorpční kompresorové

7 Absorpční zařízení jeho části výparník absorbér čerpadlo kotel kondenzátor redukční ventil spojovací potrubí

8 Princip kompresorového chlazení Princip stlačeného plynu. Používá chladiva – amoniak a freon. Do prostoru chladírny je vháněn ochlazený vzduch,kterou rychle a stejnoměrně ochlazuje.

9 Kompresorové chlazení jeho zařízení Výparník Kompresor Kondenzátor Redukční ventil Spojovací potrubí

10 Princip absorpčního chlazení Pracuje s teplonosnými látkami – vodou,solankou. Absorbér se ochlazuje o studenou vodu. Absorbér načerpal teplo z uloženého masa.

11 Kontrolní otázky 1. Účel chlazení. Ochrana před znehodnocením živými organismy a mikroorganismy. Snížení teploty masa a prostoru, kde se potravina skladuje. 2. Jaké druhy chlazení znáte? Absorpční, kompresorové. 3.Vysvětli princip kompresorového chlazení. Pracuje na principu stlačeného plynu, používá chladiva – amoniak a freon. Do prostoru chladírny je vháněn ochlazený vzduch,kterou rychle a stejnoměrně ochlazuje.

12 Použité zdroje KOLDA,O. a spol.,Zpracování masa, SNTL.1985.DT 63751. Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google